Jestliže plánujete svatební den, jistě již víte, kolik práce dá, jej celý zorganizovat a naplánovat do nejmenších detailů. Každá nevěsta se snaží, aby bylo vše dokonalé. Zároveň na tento významný den chce každý dlouho vzpomínat, proto existuje celá řada upomínkových předmětů a způsobů, jak si tento významný den připomínat.
zlatá svatební kniha
To že je na svatbu zván fotograf, je již dávno známá věc. Nicméně v poslední době se rozmohl i trend svatebních knih. Jedná se o knihy, které jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů a mohou mít i různé rozměry. Na titulní straně si obvykle novomanželé mohou zvolit obrázek, který chtějí a který jim ladí například s celkovým designem svatby, nebo s pozvánkami. Budete-li chtít, můžete si nechat na titulní stranu napsat i vlastní text. Vybrat si můžete buď z klasické, nebo kroužkové vazby – zaleží především na tom, zda povolíte svatebčanům z nikdy nepodařený list třeba vytrhnout. Pokud ano, raději byste měli zvolit vazbu kroužkovou.
Tyto knihy jsou často podobné klasickým fotoalbům, nicméně zásadní rozdíl je v tom, že svatební knihy tvoří hosté samy během celého svatebního dne. Obvykle jsou do nich vpisovány nejrůznější texty, básničky, nebo přáníčka pro novomanžele. Pokud je na svatbě i polaroid (fotoaparát, který vytvořené snímky vytiskne ihned na místě), mohou se do knihy lepit i tyto fotografie.
svatební kniha na stole
Svatební knihu si můžete následně i vy samy dále dotvořit. Můžete ji doplnit například vlastními fotografiemi, pozvánkou, místenkou, zkrátka vším, co vás napadne a bude vám připadat důležité. Budete-li chtít, může si sem vlepit například i použitý podvazek, nebo sponku, kterou jste měli ve vlasech.
V podstatě se jedná o ucelený pamětní předmět, který je tvořen samotnými hosty. Pokud si myslíte, že se jedná o zbytečnost, měli byste změnit názor. Za pár let vám totiž jistě přijde vtipné a milé, se těmito vzkazy probírat.