Umístění schodišť v interiéru je zásadní pro celkový vzhled domova. Nesmí narušovat celkový vzhled interiéru a mělo by být zároveň co nejvíce praktické. Každý interiér si žádá jiný typ schodiště. Do menších místností se hodí spíše schodiště to očité, které nezabere tolik místa, jako klasické schodiště, které je více do roztažené do prostoru. Na výběr ale máte mnohem více, protože materiály, ze kterých se schodiště vyrábí, jsou opravdu různé.
točité schodiště
Schodiště kombinovaná
Kombinovaná schodiště jsou většinou vyráběné z vysušeného lepeného tvrdého dřeva, jako je buk, dub či jiné typy dřeva, které si objedná zákazník. Nevyrábí se z měkkého dřeva, které se rychleji opotřebuje a nemá takovou výdrž. Kombinovaná schodiště se vyrábí v kombinaci s kovem a zábradlím, které je designové. Kombinovaná schodiště spojují tradiční dřevo s novými materiály.
Nerezová schodiště
Nerezová schodiště jsou velice oblíbená v místech, kde je velký pohyb lidí. Využívají se různé možnosti úpravy nerezu. Nerez většinou tvoří konstrukci a zábradlí, samotné stupně bývají dřevěné či skleněné. Nerezová schodiště jsou velice jednoduchá na údržbu.
točité schodiště dřevěné
Točitá schodiště
Točitá schodiště patří k oblíbeným především v malých interiérech. Všeobecně patří mezi křivočará schodiště. Ať si vyberete jakýkoli typ točitého schodiště, ušetří vám hodně místa. Na výrobu schodišťových stupňů se využívají především dřevěné desky a to z tvrdého dřeva. Točité schody se nevyrábí z měkkého dřeva, protože to se velice rychle opotřebuje. Nezbytným doplňkem je samozřejmě i zábradlí, které je bezpečnostním prvkem.
Samonosná schodiště
Samonosná schodiště jsou oblíbená v moderních interiérech. Jsou výhodné především proto, že nemusí být budována podpěrná konstrukce a tím pádem se schody lépe přizpůsobí interiéru. Samonosné schodiště je dobré doplnit o nášlapy, aby se nestal na schodech úraz. Materiálově jsou tato schodiště opravdu rozmanitá. Můžete si přát masivní dřevo, nerez, sklo… Je jen na vás, co se vám bude do interiéru hodit.