Patříte mezi milovníky cyklistiky a rádi cestujete za působivými přírodními či historickými památkami? V České republice je dnes pro cykloturisty připraveno několik tisíc značených cyklostezek, které směřují k nejvýznamnějším bodům, ať už se jedná o horské terény, nebo o ploché nížiny.

označení stezky pro cyklisty

V čem spočívají výhody nosičů bicyklů na „kouli“

Koule za autem – o výhodách koule za autem jistě není nutné rozepisovat sáhodlouhé úvahy. Každému je jasné, že lze na ni připojit přívěsný vozík nebo karavan, cestovat tímto způsobem na dovolenou a převážet celou řadu objemných a těžkých předmětů. Koule za autem se hodí i pro stěhování, ale to není jediný účel využití. Značné oblibě se těší i nosiče bicyklů, je to totiž nejvýhodnější způsob, jak jízdní kola přepravovat i na dlouhé vzdálenosti. Jaké výhody má tento způsob přepravy?

Univerzalita – jeho podstatnou předností je možnost namontovat jej na jakýkoli vůz s tažným zařízením. Budete-li tedy po určité době pořizovat jiné vozidlo s tažným zařízením, nebo budete cestovat s přáteli, kteří mají kouli za autem, můžete nosič namontovat tam. U nosičů na páté dveře nebo na střešní hagusy, či přímo na střechu se speciálními zámky pro montáž příčníků mohou být nosiče jízdních kol jinak konstruované a nelze o nich tvrdit, že jsou stoprocentně univerzální.
horské kolo na trávníku

Přístup do kufru – jestliže zvolíte držák na páté dveře, prakticky znemožníte přístup do kufru, a to je při cestování s bicykly mnohdy poměrně problematická záležitost. U nosiče na kola na tažné zařízení tento problém odpadá vzhledem k tomu, že lze celá konstrukce sklopit, a to včetně nákladu.

Montáž a uchycení kol zvládne i žena – bez nadsázky i ženy a dívky menšího vzrůstu, které nedisponují velkou fyzickou silou, zvládnou výrobek namontovat a do stojanu umístit i těžší horská kola. Kotvicí nosníky jsou umístěny nízko nad povrchem vozovky a není nutné zvedat kola do výšky, což nastává u stojanů na páté dveře nebo na střechu.