Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Jaká plus vám mohou nabídnout nosiče na kola na tažné zařízení

by on 4 září, 2019 at 8:48 am || Posted in: Výrobky

Patříte mezi milovníky cyklistiky a rádi cestujete za působivými přírodními či historickými památkami? V České republice je dnes pro cykloturisty připraveno několik tisíc značených cyklostezek, které směřují k nejvýznamnějším bodům, ať už se jedná o horské terény, nebo o ploché nížiny.

označení stezky pro cyklisty

V čem spočívají výhody nosičů bicyklů na „kouli“

Koule za autem – o výhodách koule za autem jistě není nutné rozepisovat sáhodlouhé úvahy. Každému je jasné, že lze na ni připojit přívěsný vozík nebo karavan, cestovat tímto způsobem na dovolenou a převážet celou řadu objemných a těžkých předmětů. Koule za autem se hodí i pro stěhování, ale to není jediný účel využití. Značné oblibě se těší i nosiče bicyklů, je to totiž nejvýhodnější způsob, jak jízdní kola přepravovat i na dlouhé vzdálenosti. Jaké výhody má tento způsob přepravy?

Univerzalita – jeho podstatnou předností je možnost namontovat jej na jakýkoli vůz s tažným zařízením. Budete-li tedy po určité době pořizovat jiné vozidlo s tažným zařízením, nebo budete cestovat s přáteli, kteří mají kouli za autem, můžete nosič namontovat tam. U nosičů na páté dveře nebo na střešní hagusy, či přímo na střechu se speciálními zámky pro montáž příčníků mohou být nosiče jízdních kol jinak konstruované a nelze o nich tvrdit, že jsou stoprocentně univerzální.
horské kolo na trávníku

Přístup do kufru – jestliže zvolíte držák na páté dveře, prakticky znemožníte přístup do kufru, a to je při cestování s bicykly mnohdy poměrně problematická záležitost. U nosiče na kola na tažné zařízení tento problém odpadá vzhledem k tomu, že lze celá konstrukce sklopit, a to včetně nákladu.

Montáž a uchycení kol zvládne i žena – bez nadsázky i ženy a dívky menšího vzrůstu, které nedisponují velkou fyzickou silou, zvládnou výrobek namontovat a do stojanu umístit i těžší horská kola. Kotvicí nosníky jsou umístěny nízko nad povrchem vozovky a není nutné zvedat kola do výšky, což nastává u stojanů na páté dveře nebo na střechu.