Kdo by ji neznal! Stavebnici, která stále má své místo na trhu. Firma, která stále vyrábí kostičky, které do sebe zapadají a nakonec vytvářejí dokonalé stavby, využila jenom technologii vstřikování plastů!


Dřevěné hračky nahradily hračky plastové. Mimochodem, velmi pěkný podnikatelský záměr!

A nemusí to být jen kostičky, co byste mohli pomocí senzační technologie vstřikování plastů vytvořit. Respektive, nechat si vytvořit, protože sami byste to nezvládli finančně. Takový stroj něco stojí a musí mít prostor, kam by se umístil. Naštěstí měl někdo opět pěkný podnikatelský záměr a zařízení se vstřikováním plastů mu dokáže na živobytí vydělat.

Takže, co my, třeba začínající podnikatelé? Jak my bychom ve svých profesích mohly využít plastových výlisků? Ono se v podstatě dá vyrobit cokoliv trojrozměrné. Např. v automobilkách se plastové díly, vyrobené touto technologií, běžně využívají.

Jak je to s tím plastem

Vás musí ale nejprve zajímat, jakými vlastnostmi konečný výlisek disponuje, než začnete uvažovat o tom, zda tuto technologii vůbec využijete. Plast má všeobecně tyto vlastnosti:

· je odolný proti korozi,
· je odolný proti vodě,
· má nepatrnou tepelnou vodivost,
· je pružný,
· je lehký,
· zvukově izoluje,
· může být různobarevný.

A proč právě proces vstřikování plastů

A teprve podle vlastností plastů se můžete zajímat také o výhody vlastního procesu vstřikování plastů.
Určitě to bude výhoda rychlé sériové výroby konkrétních výrobků, nebo jen polotovarů pro kompletování finálního výrobku. Nezanedbatelná je také cena za takovou sériovou výrobu.


Už Vás napadá, co byste mohli podniknout v tomto směru?

Záleží na tom, v jakém oboru pracujete. Nakonec můžete ve své prodejně nabízet plastové výrobky, které jsou technologií vstřikování plastů vyráběny. Ale mohou to být i kousky, které jste si sami navrhli v rámci svého oboru designéra. Navrhněte plastové originální stojany na jídelní lístky do restaurací. Nebo barevné hračky a veselé cestovní kufříky pro děti. Vy už na něco jistě přijdete sami!