Možná sníte o vlastním bydlení, které vám bude říkat pane. Možná si představujete, jak by to bylo skvělé, kdybyste mohli o víkendu opustit město a vyrazit někam na chatu do přírody. Možná myslíte na to, jak by se vám u vašeho oblíbeného rybníka hodilo zázemí pro rybaření. Ať už máte libovolné plány, je zde jedno chytré řešení, které vám je pomůže naplnit. A zdaleka se nejedná o žádnou exotickou novinku. Mobilní domy Praha možná nejsou v Česku zatím příliš známé, za to na západ od nás se běžně využívají již desítky let. A také na českém trhu je o ně nemalý zájem – lidé totiž zjistili, že bydlet se dá i za rozumnou cenu, a není nutné kvůli tomu hned stavět dům.
ruka na klice od dveří

O co tedy konkrétně jde?

Mobilní domy jsou jednoduchým typem bydlení, pro které je typické to, že se jedná o stavbu bez pevných základů, která tedy není spojená se zemí. Svou velikostí a dispozicemi odpovídá malému bytu, ovšem s tím rozdílem, že stojí na samostatném pozemku – anebo na pozemku pronajatém.
Taková stavba totiž nevzniká na místě, nýbrž v areálu samotného výrobce. A rozhodně na ni nemusíte čekat dlouho – jakmile si vyberete, jakou by měla mít vnější a vnitřní podobu, do měsíce se můžete stěhovat. Výrobce vám hotový mobilheim doveze až na místo, kde ho rovněž odborně usadí.
klíč se stříbrným přívěskem - v šedé barvě

Jak to vypadá uvnitř?

Uvnitř této drobné stavby najdete naprosto vše, co v běžném bytě – tedy jak sociální zázemí, tak kuchyňský kout anebo například sedací soupravu. To, jak bude domek vybaven, záleží především na vás, a na tom, co si budete přát.
Důležité je, že v tomto případě nepotřebujete žádné stavební povolení, což je skvělá zpráva i pro ty, kdo mají zájem o sezónní objekt pro rekreaci a trávení volného času. Mohou ho totiž umístit kamkoli, kde si zakoupí anebo pronajmou alespoň malý kousek místa. Přesně tak velký, aby se na něj mobilheim vešel.