Nepříjemné příznaky, jakými se projevuje právě menopauza, jistě ženy znají. Některé je zažily, některé teprve čekají, ale rozhodně se není na co těšit. Klimakterium nastupuje kolem 45. a 55. let. U každé ženy je to zcela individuální. I příznaky se mohou lišit.

detailní umění

Některé ženy bolí hlava, jiným je nevolno od žaludku. Snad všechny však postihují návaly horka a pocení. Mění se i naše postava. Narůstá malé kulaté bříško, vypadávají více vlasy, třepí a lámou se nehty. Tuhnou klouby a často se velice rychle zadýcháváme. Mezi duševní projevy se řadí spíše pociťování úzkosti nebo dokonce depresí. Často nemůžeme usnout, nespavost je také jedním z příznaků. Nemáme chuť na milování, a proto zažíváme problémy, které se dotýkají často celé rodiny. Žena raději tráví čas samotná a distancuje se od všech přátel a blízké rodiny.

dospělá žena

Mezi další ještě horší se řadí inkontinence moči, což je hodně osobní téma, ale bohužel i tyto projevy nás mohou potkat obzvláště při smíchu nebo kýchání. Můžeme být také v tomto období náchylnější na alergie. Začneme trpět osteoporózou. Ztrácíme svou vitalitu, šarm i ženskost, na kterou jsme byly až doposud zvyklé a díky které jsme se cítily pořád optimálně.

ü Hledáte možnost, jak projevy zmírnit? Nechcete využít žádných jiných experimentů na svém těle a chtěli byste vyzkoušet spíše něco přírodního a šetrného, u čeho si budete jistá, že to Vašemu tělu neublíží?

vrásčitá ruka

Kde najdeme odpověď?

Odpověď zní Maca. Maca představuje vyváženou odpověď na stárnutí endokrinního systému. Co obsahuje a na co pozitivně působí? V prvé řadě pomáhá udržet fyzické a duševní zdraví. Zlepšuje naši vytrvalost. Nebudete si nadále připadat nemotorná nebo neschopná. Vyběhnete pár schodů, aniž byste se zadýchala. Také napomáhá k udržení vitality celého organismu. Budete se cítit lépe, protože kůže nebude působit tak vysušeně, nebudou se prohlubovat vrásky a budete se opět usmívat. Navíc tento přírodní prvek podporuje plodnost a tím naše tělo udržuje v té správné fázi, dokut to vše jednoduše neskončí.