Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

LED halogen má lepší vlastnosti než halogenová žárovka

by on 3 října, 2019 at 3:34 am || Posted in: Výrobky

Když se řekne „reflektor“, obvykle si vybavíme nějaké směrové svítidlo, které v úzkém koridoru poskytuje intenzivní světelný kužel. Nejčastěji jsou to kapesní svítilny, přední světlomety automobilů, přenosná pracovní svítidla, venkovní halogenové reflektory s pohybovým čidlem a bodové žárovky. Společným znakem je tedy úzký světelný pás namířený na určitý bod v prostoru. Pro tyto účely byly speciálně vyvíjené halogenové žárovky a možno říci, že to byl jeden z významných objevů dvacátého století.
moderní zasedací místnost

Halogenové https://www.tsbohemia.cz/halogenova-zarovka-eco-classic-a55-e27-230v-28w_d122179.html žárovky byly staženy z trhu z ekonomických důvodů

Většinu těchto výrobků však stihl podobný osud, jako klasické žárovky s wolframovým vláknem, výjimkou jsou pouze světelné zdroje pro automobilový průmysl. Důvodem stažení z prodeje je jejich příliš vysoká spotřeba energie a právě ekonomické ukazatele byly již před několika lety výzvou pro výrobce LED diodových reflektorů. LED halogen dnes dokáže původní žárovku zastoupit a nabídnout i další výhody, jimiž je snížený příkon až na jednu desetinu původní spotřeby elektřiny a možnost volit větší barevný rozsah vyzařovaného světla a mnohem méně odpadního tepelného záření, které bylo průvodním jevem technologie žhavicích vláken uvnitř vakuové baňky.
bodové osvětlení obývacího pokoje

Delší životnost a minimální náklady na údržbu

Technologie LED diod vykazuje obecně velmi nízké provozní náklady, to se týká i reflektorových směrových žárovek. Jejich životnost běžně dosahuje 25 tisíc hodin a za tuto dobu jste u stávajícího osvětlení nuceni vyměnit halogeny minimálně třikrát. To je poměrně neekonomické zvláště u nasazení většího počtu svítidel, např. pro osvětlování zboží vystaveného ve vitrínách obchodů, v restauracích a barech, ve společenských prostorách, jednacích sálech apod. Ceny moderních LED žárovek navíc neustále klesají a do rodinného nebo firemního rozpočtu nepředstavují žádný výrazný zásah.