Kdysi zdobily pracovní stoly výhradně červené kousky české výroby, od té doby jsme se posunuli ale o hodně dál. Takový důmyslný systém vám může přitom mnohé ulehčit.

Většinou se totiž setkáváme s tím, že jsou buď zbytečně velké, nebo zase příliš malé. Pokud tedy nepatříte přímo mezi modeláře, pak určitě dojdete k rozhodnutí, že bude potřeba váš sortiment nářadí rozšířit minimálně o jeden další kus nebo nutné příslušenství.

uklizená dílna

Mohly by se vám například hodit tyto , protože mají daleko promyšlenější systém například s přídavnými čelistmi na trubky a natáčení do několika rovin bez použití kleští. Anebo můžete vyzkoušet přístroj, který dovolí posuvy ve dvou osách.

Určitě znáte klasiku s kovadlinkou
Tento univerzální litinový svěrák zná snad téměř každý. Přitom se stále zvyšuje komfort obsluhy anebo také další příslušenství, které vám umožní dělat více věcí i najednou. Konstrukce bývá většinou válcová nebo čtyřhranná. Ve většině případů se pohybuje přední čelist, která se dá vysunout až před pracovní stůl. U menších modelů je tomu zase právě naopak.

zpracování dřeva

Většina z nich se prodává tedy v různých variantách, kdy se liší především rozevřením čelistí. Pokud by vám nestačily standardní modely, pak si můžete nechat vyrobit speciální na zakázku.

Univerzální kousky se upínají ke stolu pomocí šroubů, kdy se dají v určitém rozsahu natáčet. Když je máte na rohu ponku, mohou být čelisti rovnoběžné s delší i kratší stranou stolu. Určitě tu najdete i pomocníky, kteří se dají snadno demontovat a přenést do jiného prostoru. U menších kusů vás může oslovit upevnění pomocí podtlakové přísavky anebo vyzkoušejte typy s kulovým kloubem, který dovoluje naklánění do libovolného úhlu.

tělo jako stroj

A k čemu vlastně slouží kovadlinka
Můžete s její pomocí vykonávat různé práce, například narovnávání kovových profilů. Dříve se na ní hojně rovnaly hřebíky, ale to je už jen hudba minulosti.
Ať už vyberete jakýkoli, důležité je, aby pro vás byl 100% užitečný.