Pokud vás zrovna čekají práce na obálce budovy vašeho domu, pak vám jistě přijde vhod možnost zapůjčení si lešení za rozumnou cenu . A je vcelku jedno, zda se chystáte omítat či jinak vylepšit fasádu svého domu, zda budete zateplovat, měnit okna či cokoli dalšího. Všechny tyto práce mají společné to, že probíhají ve výškách a v místech, které jsou jinak těžko přístupné a je téměř nemožné, a především nebezpečné provést je jiným způsobem, třeba s pomocí žebříku. Pokud byste se totiž do takového riskantního podniku pustili, tak hazardujete se svým zdravím i životem.

kalkulace

Nicméně, abyste si pro tyto výjimečné práce, které je potřeba provést jednou za několik let, kupovali vlastní trubkový systém, by bylo velice neekonomické. Přece jen nákup lešení není rozhodně levná záležitost, a navíc je nutné k tomuto výdaji připočítat i náklady za dopravu rozměrného a těžkého nákladu, jakým lešenářské trubky a podlážky rozhodně jsou, a také za odborníka, který vám konstrukci spolehlivě sestaví a ukotví tak, aby nehrozilo její zřícení. A to rozhodně není snadná záležitost, kterou není radno podcenit, neboť při pádu špatně postaveného lešení nehrozí jen materiální škody, ale také vážná újma na zdraví či dokonce ztráty na životech, což se navíc netýká pouze pracovníků stojících na lešení, ale také všech lidí, a třeba i náhodných chodců, kteří se budou v dané době pohybovat okolo konstrukce.

lešení

Započítáte-li všechny tyto aspekty, tak pak vám jednoznačně vyjde cena za pronájem lešení včetně jeho dopravy na místo a zpět, a montáže a demontáže lešenářské konstrukce jako více než příznivá pro vaše potřeby.