Stavba již nahrubo stojí, už má i „glajchu“, a nyní nastává doba kdy se bude dodělávat elektrika.
Přichází odborníci,malují po stěnách čáry kudy se potáhnou kabely a kde budou končit. Majitel novostavby pak již jen majzlíkem seká jako divý do zdiva a vysekává kabeláži cestu. Tam, kde se budou stýkat a kde jsou mini rozvody musí udělat díru. Pro elektrikáře malou, ti budou nadávat, pro toho , kdo kladivem a majzlíkem seká, je to propast.
Zastaralý typ zásuvky
Nu, je hotovo, elektrikář zapojuje a všude dává jakési divné zásuvky. Tyhle nechcete. Takže jsou dvě možnosti. S elektrikářem jste se měli domluvit dopředu, aby nevozil svoje, že si koupíte. Tím je problém vyřešen. Možnost číslo dvě je taková, že se také domluvíte s elektrikářem. Ale tentokrát tak, že to všechno koupí on. Vy mu jen sdělíte svou představu. On má totiž zcela jistě přehled o výkřicích módy, údržby, a hlavně výdrži zásuvek.
No, výdrži, zásuvka sice není nějak moc namáhaná, ale když po stovce vytažení přívodní šňůry zůstane v ruce, tak je někde chyba. Když ne v člověku, tak v zásuvce. Proto je třeba vybírat jen ty nejkvalitnější které jsou v současnosti na trhu. Pokud zvolíte zásuvky Asfora, nemůžete udělat chybu a zcela jistě neprohloupíte. Samozřejmě že v tom stejném duchu berte i vypínače, stmívače a prostě vše, co má něco společného s elektrikou.
Moderní vypínač
Jen zásuvek a vypínačů mají spoustu druhů a koupíte zde dokonce i ty zásuvky, které mají „deklík“. To znamená, že se zásuvka po použití uzavře.
Volte stejného výrobce a také stejný odstín, je jich nepřeberně.
Berte zde i zásuvky telefonní, na svod z antény i obyčejné. Ke všem jsou samozřejmostí i rámečky. Vždyť jak by to vypadalo, kdyby měly jinou barvu, že.
Nu a až budete mít koupeno a doděláno, uvidíte, že co se týče estetiky, nemohli jste vybrat lépe. A nyní si můžete cvaknout. Vypínačem