Vláknina je nepostradatelnou součástí našeho jídelníčku a jejím hlavním úkolem je podpora správné činnosti střev. Ovšem většina obyvatel jí v běžné stravě přijímá nedostatečné množství. V dnešní uspěchané době plné stresu trpí spousta lidí nejrůznějšími obtížemi spojenými s trávením, jako je například zácpa, průjem, nadýmání nebo nepravidelné vylučování. S tím spojené bývají také nepříjemné hemeroidy. Pokud i vy máte tyto obtíže, můžete se spolehnout na přírodní produkt, který vám pomůže s obtížemi spojenými s trávením.

zažívací trakt

Nejen na potíže s trávením, ale i v dalších oblastech vám může pomoci jitrocel indický, který je známý spíše pod názvem psyllium.

ÚČINKY PSYLLIA

Psyllium pomáhá při hubnutí, protože navozuje na delší dobu pocit zasycení a také brání ukládání tuků v těle. Dále udržuje hladinu cholesterolu v rovnováze a pomáhá snižovat krevní tlak. Hlavním benefitem při užívání jitrocele indického neboli psyllia je podpora správného trávení a napomáhání k pravidelnému vyprazdňování. Změkčuje stolici a také zvětšuje její objem. Právě správně fungující trávení je základem k očistě organismu a k pevnému zdraví.

Způsoby konzumace jitrocele indického – psyllia

Psyllium díky tekutině nabobtná, a proto je při jeho užívání nutný zvýšení příjem tekutin, v minimálním množství dvou litrů za den. Psyllium můžete přidat do čaje, šťávy nebo džusu a ihned vypít. Užívání psyllia je potřeba správně načasovat, jeho ideální konzumace by měla nastat nalačno, alespoň půl hodin před jídlem. Tím si zajistíte dokonalé pročištění organismu a správný účinek psyllia.

problémy s trávením

Nenechte si vašimi trávicími obtížemi komplikovat život. Zbavte se obtížného nadýmání a plynatosti jednou provždy. Zbavte se vašich problémů a zharmonizujte si trávení díky užívání psyllia. Jeho užívání přispěje k vaší lepší fyzické i psychické pohodě.