Jsou věci, které je potřeba řešit ještě před narozením miminka. Mezi ně patří i příprava na pobyt v nemocnici. Ten se totiž mnohdy může protáhnout až na týden a pokud s sebou nemáte všechno potřebné, pak se nemusíte cítit dobře a budete zbytečně shánět další věci po rodině a známých. Co si tedy zabalit sebou do tašky, která vám bude k ruce v porodnici?

těhotná žena

1. Hygienické potřeby

Hygienické potřeby jsou asi základ, co budete v porodnici potřebovat. Vezměte sis sebou určitě šampon, sprchový gel, dostatek ručníků (aspoň 2 kusy) a nejlépe i nějaký krém na tělo. Pokud se necítíte dobře nenalíčená, pak si klidně vezměte i dekorativní kosmetiku, nezaručíme vám, že si najdete minutku na nalíčení, ale první dny po porodu to většinou není zase takový problém – miminka bývají poměrně spavá.

Samostatnou kapitolou jsou hygienické poporodní vložky. Na webu vaší porodnice se dozvíte, zda je budete sebou potřebovat, nebo jestli je porodnice rodičkám poskytuje sama.

Stejně tak si pořiďte větší množství jednorázových poporodních kalhotek. Ty se vám budou hodit první dny po porodu i doma.
čtyři kufry

2. Pro klid a pohodu

Pokud se necítíte dobře ve velkých nemocničních košilích, pořiďte si pár vlastních kojících košil. Ty by měly mít rozepínatelný výstřih a měly by být co nejpohodlnější, aby vás netáhly a nikde vám nezavazely. Další věc, kterou si můžete přibalit je župan, v porodnicích sice bývá hodně teplo, ale někdy se vám může hodit. Stejně tak přezuvky na chození po oddělení a ideálně i do sprchy.

Sice se s tím nedá počítat, ale je dobré se připravit i na chvíle, kdy bude váš drobeček spát. V porodnici vám může být dlouhá chvíle, kdy se vám bude stýskat po rodině. Zkuste si s sebou vzít třeba něco na čtení. Nemusí to být zrovna kniha, hodit se vám může třeba časopis, nebo aspoň pořádně nabitý telefon.

Do tašky si přibalte klidně i nějaké drobnosti na zahnání hladu či na chuť. Po porodu bývají chutě různé a třeba kousek čokolády vás může zachránit před depresí.

3. Pro miminko

Nezapomeňte si také vzít oblečení pro miminka, které bude mít na cestu domů. Většinou se jedná o krásné komplety, které se dělají jak pro holčičky, pro chlapce ale i v neutrálních barvách. Potřebovat budete také plenky, většinou se doporučuje celý balík plen.