Hranaři

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Zem, po které denně chodíme

by on Leden 14th, 2021 at 10:31 pm || Posted in: Politika

Je lepší gumová nebo PVC podlahová krytina? To je otázka, která činí mnohým lidem velké dilema, avšak pokud budete vědět, která se kam více hodí nebo co vlastně od své podlahy očekáváte, můžete se snadno dopátrat k tomu, jaký má být správný výsledek ve vašem případě. Je potřeba si říci, že každá pokládka má své specifikace a jisté vlastnosti, pro které si ji více či méně ceníme. Oba dva typy jsou tedy rozdílné, takže záleží na konkrétní vaší představě.
Složení těchto materiálů je jiné:

1) Gumová podlaha – vyrobena z pryžového materiálu pospojovaného polyuretanovým lepidlem.
1) PVC dlažba – vyrobena z polyvinylchloridu, tedy jistého druhu plastu, například vstřikovaného do forem .

Dalšími kritérii, která můžeme zhodnotit, jsou:

a. Trvanlivost a odolnost
Každého zřejmě hned napadne, že guma varianta bude velice dobře odolná. Je to pravda, protože jim nevadí žádné chemikálie ani běžný provozní ruch. Vítr, sníh, déšť, nic z toho nemá žádnou šanci. Až díky slunečnímu záření ztrácí svou původní barvu.
Naproti tomu PVC dlaždice jsou určeny do vnitřních prostor, na venkovní se nedoporučují. PVC má totiž mnohem lepší vnitřní vlastnosti a odolnost proti klasickým chemikáliím, ale také například proti vysokému záření.

b. Absorpce hluku a izolace– Guma i PVC skvěle působí proti přenosu hluku, ale také jsou oba dva typy srovnatelné, co se týče přenosu tepla. Působí skvěle jako tepelný izolant.

c. Náročnost pokládky– Dlažba z gumy má dva rozdílné druhy pokládky. PVC se nemusí lepit, stačí naskládat na původní povrch.
Ekologie a vliv na životní prostředí– oba dva druhy materiálu jsou srovnatelné. Pryžová dlažba se dá znovu použít. Nadrtí se a opětovně se z ní dají vyrobit tyto materiály. Stejně tak je tomu u PVC druhu.