Pasivní sport
Možná se vám to zdá divné, ale pokud milujete nějaký sport a sledujete ho, určitě vás v danou chvíli činí také šťastným. Ať už fandíte tenisu a sledujete finálový zápas Wimbledonu, který vyhraje váš favorit a nebo sledujete fotbal, nemusíte to dělat jednak sami, nýbrž s přáteli, za druhé u toho prožijete chvíle napětí i radosti, možná i intenzivněji, než sami sportovci.
zápas na stadionu
Aktivní sport
Pokud se rádi hýbete, máte v dnešní době takřka neomezené možnosti sportování. Od hodin jógy, přes golf a baletní hodiny pro dospělé, po hokej, fotbal, florbal, hokejbal, squash či badminton. Samozřejmě můžete chodit plavat do bazénu či běhat do přírody, a když je sezona nebo vyberete vhodnou destinaci, můžete i lyžovat. Prostě cokoli vás napadne, můžete dělat.
napínavý zápas
Jeden sport po celý život
Každý z nás rád zkusí různé sporty, ale pokud se věnujete již od mládí nějakému sportu, většinou vám k němu pak vznikne hluboký vztah. Když pak skončíte, buďto se sportu věnujete po nějaké pauze celý život jako trenér, asistent trenéra či rozhodčí a nebo se ke sportu téměř již nepřibližujete.
Pokud však ten váš sport milujete, je jasné, že hledáte cesty, jak u sportu zůstat. Většina takových lidí se snaží se následně opravdu prosadit jako rozhodčí či právě trenér. Což samozřejmě není snadné, protože, i když jste byli dobrými sportovci, neznamená to, že budete automaticky dobrými trenéry. Někdo má talent a brzy se naučí všechno, co u chybělo a někdo nemá takový talent a musí se učit dlouho a všechno poctivě odpracovat.
Pokud však sport milujete, věnujete se mu aktivně, trénujete a třeba jste i rozhodčím, určitě jste i pasivním fanouškem těch nejlepších v daném sportu. Sledujete přenosy, díváte se na strategie soupeřů, díváte se na ty nejlepší a sledujete, jaké trendy ve vašem sportu ve světě jsou.

Mezi jaké sportovce či fanoušky patříte právě vy?