Většina lidí, kteří žijí na vesnici, by se bez takového vozíku neboli káry za auto neobešla. Není divu, stále je třeba něco přemisťovat nebo převážet. Každopádně využití má skutečně poměrně dost široké a tak se dá využít na stavbu, odvoz nebo naopak na přivezení objemnějšího materiálu či nábytku, zkrátka všeho, co se do auta nevejde. Nebo by ho mohlo nějakým způsobem poškodit. Pokud ovšem nemáme tažné zařízení, tak by nám i vozík nebyl nic platný. Většina řidičů ale bere tento doplněk v úvahu a podle svých možností jej volí ihned při nákupu vozidla.

domácí kára

Občasné využití vozíku

Na rozdíl od každodenního používání, je třeba čas od času si přivézt nějakou objemnější věc do svého domova, případně převést například i motocykl nebo jiné součástky. Poté není nutností káru vlastnit, protože nemá využití. Je možné požádat někoho, kdo nám vyjde vstříc, a buď vozík půjčí, nebo nám danou věc převeze. Pokud ovšem máme štěstí a vlastníme tažné zařízení, tak se můžeme obrátit přímo na půjčovnu vozíků. Zde si domluvit přesně takovou velikost, kterou bychom potřebovali a vydat se po vlastní ose. Samozřejmě se musí respektovat pravidla půjčoven, ale nejsou nijak složitá, aby se nedala pochopit a dodržet. Navíc půjčovny jsou skutečně skvělou variantou, kdy za pár korun můžeme udělat mnoho práce, aniž bychom museli někoho jiného vyhledávat.

auto s károu

Zapůjčený vozík má své další výhody

Pokud budeme vlastníky vozíku, tak musíme počítat s tím, že se na nás musí vztahovat určitá pravidla a musíme s károu nakládat přesně tak jako s kterýmkoliv motorovým vozidlem. Povinností majitele je platit pojištění, mít v pořádku platnou technickou kontrolu a také stav vozíku musí být naprosto v pořádku a to včetně správného osvětlení a SPZ. Pokud si vozík vypůjčíme, tak nám tyto starosti odpadají, jelikož veškerou zodpovědnost nese majitel. V tomto případě půjčovna, na kterou jsme se obrátili o pomoc. Naše starost spočívá v řádném používání a domluvě, která se stvrdí smlouvou o zápůjčce.