My ženy jsme známé tím, že se chceme líbit. Naše představa o kráse samozřejmě spočívá v perfektní postavě, jež můžeme vidět všude okolo nás ať už na sociálních sítích nebo na úvodních stránkách časopisů. Z tohoto důvodu také často přistupujeme k nejrůznějším nesmyslným dietám, které ve finále napáchají více škody než užitku. Je tomu tak ale také u, v poslední době velice oblíbené, keto diety?
Zelené smoothie
Na začátek si jen ujasněme, o co se vlastně jedná. Celá podstata této diety spočívá na ketóze, což je stav, do kterého se naše tělo dostává, když nepřijímá glukózu (jednoduchý cukr) a tuky, jež jsou nejrychlejším, ale také nejméně zdravým „dobíječem” energie, která, jak jistě víte, je velice důležitá pro chod celého našeho těla. Jelikož tedy tuto energii potřebujeme, začíná si jí naše tělo vytvářet zpracováváním vlastních tukových zásob. Díky tomu tak dochází k rychlé redukci naší váhy a zrychlení metabolismu.
Teoretickou část máme tedy za sebou. Co to ale pro naše tělo znamená v praktické rovině? My ženy máme bohužel tu nevýhodu, že se u nás ukládá podkožní tuk jinak než u mužů, takže se nám tvoří nevzhledná celulitida, a celkový proces u nás tedy bude také trochu delší. Rozhodně se ale nesnažte z tohoto důvodu nasazovat dietu striktněji. V tomto případě by totiž po určité době mohlo s největší pravděpodobností dojít k rozhození hormonální rovnováhy a následné ztrátě menstruačního cyklu, ovulace a v nejlepším případě pouze k výkyvům nálad, (které už u nás muži už tak špatně snášejí). Nezahazujte tedy trpělivost a dopřávejte si vyváženou a pestrou stravu spojenou s tímto stravovacím stylem.
Abych Vás ale jen neděsila, představím vám i její výhody.
Modelka v plavkách
Hlavní věcí, která vás jistě potěší je, že ztráta hmotnosti je rychlejší než u konkurenčních diet a pokud dodržíte určitá pravidla, budou výsledky trvalé. Proto je keto dieta pro ženy velice oblíbenou záležitostí. Dalším, za co vám tělo poděkuje je, že se zbavíte nezdravého cholesterolu, jež bývá příčinou infarktů a dalších kardiovaskulárních onemocnění. Vhodná je dieta i pro osoby s cukrovkou. Sice vám to asi bude připadat zvláštní ale pravdou je, že se budete cítit svěže a celkově mnohem lépe.