Švýcarská preciznost, až chladnost, je pověstná po celém světě. Takoví lidé jsou nesmírně houževnatí a trpěliví a tyto vlastnosti jsou zapotřebí i v přesné a technicky dokonalé jemné mechanice a elektronice. Švýcarských výrobců náramkových hodinek existuje více, a přesto se všichni uživí. Všichni jsou pověstní kvalitními nadčasovými výrobky, což je u „strojů času“ základním předpokladem.
červená vlajka.jpg
Patří sem i známá značka hodinek Certina. Výrobce se zaměřil především na sportovní vzhled a spolu s firmou Tissot je již několik let součástí společnosti Swatch Group. Mimochodem, slovo Certina podle latinského výrazu „certus“, znamená přesnost.

Značka Certina byla zaregistrována již v roce 1888. Začínala pouze se třemi zaměstnanci a zpočátku se forma orientovala výhradně na hodinové strojky a náhradní díly. Od roku 1906 začala vyrábět náramkové hodinky určené ženám, muži totiž ještě v té době upřednostňovali hodinky kapesní – na řetízku. Před druhou světovou válkou již produkce hodinek zaměstnávala 250 lidí a o dvacet let později se výroba a počet zaměstnanců zdvojnásobil.
sledování času.jpg

Jaké známe modelové řady

Sport Collection
Vyznačují se vysokou spolehlivostí i v extrémních podmínkách, tak vás jistě nepřekvapí, že se běžně objevují mezi plavci, parašutisty, hokejisty, plážovými volejbalisty, surfaři, potápěči. Výrobky jsou ve světové špičce zásluhou technologie Double Security (DS), kterou výrobce uplatňuje již od roku 1959. Díky ní jsou všechny výrobní kolekce extrémně odolné vůči mechanickému namáhání, povětrnostním vlivům, a tlaku vodního sloupce.

Gold Collection
Luxusní výrobky funkčního strojku posazené do pouzdra ze čtrnácti karátového zlata jsou vhodné jako reprezentativní, společenské, a prestižní modely. Rozhodně upoutají pozornost a mohou být vhodným dárkem pro významná životní jubilea a výročí.
horský vrchol.jpg
Classic Collection
Základní řada klasických hodinek pro sport, volný čas, i do společnosti. Nabízí se v různých variantách, které mají jedno společné – ochranné sklo ze safíru, velmi odolné vůči poškrábání. Řemínky se dodávají ocelové, titanové, nebo stylové kožené.