Chtěli byste podpořit spolupráci uvnitř vašeho týmu na vašem firemním oddělení? Chtěli byste prohloubit přátelské vztahy, které na pracovišti existují? Nebo byste rádi, aby se všichni noví zaměstnanci dobře zařadili do celého kolektivu? Přesně proto existují team-buildingové aktivity. Nebo-li česky, aktivity pro budování kolektivu. Jedná se o velice jednoduchou myšlenku, která je skryta za tímto cizojazyčným slovním spojením – váš tým pracuje nejlépe tehdy, pokud se všichni znají, mají se alespoň částečně rádi či se minimálně snášejí a ještě k tomu všemu spolu dokáží naprosto normálně komunikovat. Jenom tehdy totiž můžete vůbec snít o nějaké navýšené produktivitě a dobrých výsledcích.
nápis VÝCHOD v angličtině v potemnělé chodbě
Bylo mnohokrát dokázáno, že zaměstnanci, kteří spolu nekomunikují, nepomáhají si a neradí si, jsou daleko méně produktivní a je zde mnohem větší pravděpodobnost, že si ani daný zaměstnanec nevybuduje kladný vztah ke své práci či ke svému zaměstnavateli.

Team-building je pro mnohé sprosté slovo, ne všichni mají totiž rádi organizovanou zábavu. Tohle se dá ale velice lehce vyřešit – dejte zaměstnancům na výběr, co by chtěli dělat. Je zbytečné je nutit do společného grilování, když by raději dělali něco aktivnějšího. Nebo možná zjistíte, že máte přesně polovinu zaměstnanců, kteří preferují paintball a druhá polovina zase ráda něco klidnějšího, u čeho se moc neuženou. Pro všechny případy je ideálním řešením úniková hra https://www.enigmaescape.cz/.
běžící kancelářský muž na modrém pozadí ve tmě
Ve své podstatě nenáročná aktivita, která ale dokáže zabavit každého, kdo to vyzkouší. Zároveň úniková hra prověří schopnost komunikace a vzájemné spolupráce v krizových situacích týmu, což je bezesporu největší výhoda. Mnohdy jde totiž o čas a fiktivní „vidinu smrti“ při neúspěchu, což je i tak dostatečně dobrý motiv komunikovat. Cílem je samozřejmě zábava a sblížení, pro vás to bude ale zajímavý pohled na to, jestli je v kolektivu vše v pořádku, ale zároveň bude schopni vypíchnout možné vedoucí zaměstnance, kteří projeví svou iniciativu, přesvědčivost a zároveň také jistou nutnou dávku schopností vést.