Plánujete stěhování vlastními silami a prostředky a rádi byste využili vypůjčeného vozidla s nákladovým prostorem? Pak nezapomínejte na některé zásady, které vám celý proces mohou usnadnit.
muž nesoucí papírové krabice

Krabice mají omezenou nosnost

Někteří lidé doporučují balit věci do papírových krabic pouze tematicky, vždy z jedné místnosti tak, aby byly pohromadě, a aby při vybalování nevznikal zbytečný chaos. To je však problematické vzhledem k tomu, že má papírový karton omezenou nosnost. Na první pohled pevná a robustní bedna se může rozpadnout, když ji přetížíte například štosem knih a časopisů. Kombinujte vzájemně věci těžké a lehčí, do horní poloviny krabic umístěte oděvy, ložní prádlo a jiné lehké předměty. Ideální hmotnost každé krabice by se měla pohybovat mezi deseti a patnácti kilogramy. Až ji přebalíte lepicí páskou a popíšete, vyřízněte po stranách dva malé otvory velikosti dlaně pro snazší přenášení.

Zkušenosti s jízdou v přepravní dodávce

V půjčovně dodávky Brno se vás nebudou ptát na řidičské oprávnění, zapůjčení vozu jde plně na vrub vaší zodpovědnosti, ale výhodou je, že postačí obyčejné „béčko“ na osobní vozidla. Něco jiného je však řidičská praxe s řízením auta podobného typu. Není to zkrátka „osobák“, určité potíže mohou mít nezkušení řidiči s couváním a parkováním. Dobrou volbou je přítomnost zkušeného kamaráda, s nímž se při jízdě vystřídáte, a který také může figurovat jako závozník.
otevřená papírová krabice

Umístění věcí v zavazadlovém prostoru

Jízda s nábytkem a domácími spotřebiči vyžaduje nejen opatrnost, ale především správné rozmístění předmětů a jejich fixaci. Pamatujte v předstihu na to, že budete potřebovat vyplnit mezi věcmi v autě volné prostory, k tomu poslouží nařezaný papírový karton, který si včas zajistíte např. z krabic ze supermarketu. Pamatujte také na to, že budete krabice pokládat na sebe a označte si zvlášť ty, které budou tvořit základnu, kde nepřijdou k úhoně. Naopak křehké věci (nádobí, porcelán a sklo) ukládejte do horní řady.