1. Co to vlastně menopauza je?
Menopauza je označení pro konkrétní stav nazvaný také klimakterium neboli lidově přechod. Jedná se o období života, kdy ženám přirozeným způsobem ubývají hormony.

samice

2. Kdy se projevuje?
Menopauza přichází v období od čtyřiceti do padesáti let. Věk je však pouhé číslo a nehraje zde příliš vekou roli, protože tento přirozený proces je zcela individuální a proto existují na světě ženy, které mohou mít prvotní příznaky a projevy menopauzy už před čtyřicátým rokem života, ale najdou se také takové, které je mají až po padesátém roku. Obyčejně se však uvádí ženská léta od čtyřiceti do padesáti.

3. Co se děje s naším tělem?
V těle ubývají přirozené ženské hormony. Vlivem stárnutí dochází v našem těle k přirozeným procesům a úbytku ženských hormonů. Jedná se o přírodní proces a prochází jím všechny ženy. Některé však mají tu výhodu, že problematiku a projevy menopauzy ani nezaznamenají. Každé tělo je zkrátka jiné a každá žena toto období prožívá jiným způsobem.

4. Jaké jsou projevy?
Projevy menopauzy mohou být velice nepříjemné. Často se trápíme a nechceme ani vstát z postele. Nebaví nás život, nic se nám nechce dělat, jsme otrávené, naštvané a cítíme se mizerně. Vidíme na svém těle, že jsme ztratily všechnu životodárnou vláhu, že jsme sešlé a nemáme žádnou vitalitu, ženskost ani chuť do života. Můžeme trpět migrénami, bolestmi kloubů nebo dokonce i nevolnostmi.

Nenechte se trápit

Přechod u žen příznaky se dostavuje z ničeho nic. V jednu chvíli jste poměrně v pohodě a cítíte se dobře a z nenadání vám může být špatně, můžete se cítit unavená a vyčerpaná. Přichází bolest hlavy a napětí nebo změna nálady. Takovýmto průběhem se menopauza rozhodně vyznačuje, takže počítejte s tím, že se u vás mohou projevit opravdu nepříjemné příznaky, se kterými si často ženy neumějí samostatně poradit. Proto je lepší přistoupit třeba na bylinky a vyzkoušet doplňky stravy nebo jiné účinné prostředky. Nenechejte se zbytečně trápit, když můžete těmto nepříjemným projevům dát sbohem a prožít přechod úplně v pohodě, spokojeně a šťastně bez zbytečného stresu, napětí a prožívání dalších nepříjemných projevů menopauzy.

modelka

Jak se menopauza projevuje?


– úzkost, deprese, pocity méněcennosti
– návaly horka, pocení
– nevolnost, bolesti žaludku
– bolesti svalů a kloubů
– tuhnou klouby, zadýchávání
– třepení vlasů, větší lámavost nehtů
– narůstá malé kulaté bříško
– kůže se vysušuje
– intimní problémy, bolesti při sexuálních hrátkách
– inkontinence moči
– nechuť k milování
– uzavírání se do sebe, špatné nálady
– snížená schopnost koncentrace, špatná paměť
– přibývání na váze