Pokud patříte mezi jedince, kteří neměli to štěstí a nenarodili se s rovnými zuby, můžete se radovat. V současnosti existuje již celá řada způsobů, jak pokřivený chrup narovnat – a to i bezbolestnými metodami.
Pokud se rozhodnete pustit se do boje s křivými zuby, neměli byste riskovat a raději nápravu nechat na zkušených doktorech. Pokud byste zvolili špatně, mohlo by se vám stát, že do léčby investujete nemalé finanční prostředky, ale výsledek nebude dle vaši představ.
Jedny z nejlepších doktorů naleznete v PetrOrtho s.r.o. Jedná se se o tým doktorů s mnohaletou zkušeností. Nemusíte se se proto vůbec bát, svěřit se jim do péče.
dívka s rovnými zuby
Způsobů rovnání zubů je hned několik. Asi nejznámější jsou klasická rovnátka napevno. Jedná se často o nevzhledné zámečky, které jsou umístěny na přední straně zubu, bohužel je tedy nelze přehlédnout na první pohled. Tento způsob rovnání tubů je nejvyhledávanější a to zejména proto, že se jedná o velice účinnou a zároveň vcelku levnou variantu. Velkou výhodu je, že doba nošení těchto aparátů je obvykle rok až dva. Jedná se tedy o vcelku rychlou léčbu.
usměvavá dívka
Novinkou, která se dostala do popředí zejména v posledních letech, jsou neviditelná rovnátka. Jak již název vypovídá, jsou neviditelná, což je také jejich největší výhoda. Na první pohled si jich nelze téměř všimnout. Mnoho pacientů se chce vyhnout nevzhledným zámečků, proto raději volí tuhle, ačkoliv podstatně dražší, variantu. Doba léčby je prakticky srovnatelná s klasickými zámečkovými rovnátky. Velkou výhodou je podstatně snazší hygiena, neboť rovnátka lze kdykoliv sejmout.
Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, myslete vždy na to, že ne každá léčba je vhodná pro všechny vady a typy zubů. Vždy je tedy nutné se řídit radou doktora a dodržovat veškeré základy dentální hygieny. Jen skloubením všech těchto faktorů, dosáhnete opravdu dobrého výsledku.