Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Na Poppers je třeba pohlížet rozumně

by on 23 června, 2018 at 4:16 am || Posted in: Politika

Poppers je pouze slangový výraz, který pochází z britských nemocnic, kde pacienti po odlupování (praskání) skleněných ampulí aplikovali léčebný prostředek na bázi dusitanu amylnatého. Název tedy souvisí pouze se zvukem praskání lahvičky a nemá nic společného s účinnou látkou. Tou je tedy koncentrovaná dusíkatá sloučenina, dlouhou dobu užívaná v lékařství jako vazodilatátor (lidově řečeno roztahovač cév).
žena a velbloud.jpg

Léčivý prostředek v moderní medicíně

V současné době se amylnitrity používají v medicíně jako léčivo při projevech ischemické choroby srdeční a měly by být dokonce povinně dostupné ve všech průmyslových provozech, kde se pracuje s nebezpečnými kyanidy. Účinná látka je totiž tzv. antidotem (protijedem) při otravě kyanovodíkem, kdy se kyanid tímto způsobem neutralizuje na netoxický kyanomethemoglobin.
V této souvislosti je vhodné na Poppers pohlížet jako na léčivo, nikoliv jako na drogu. Nevzniká na něm závislost, a pokud by tomu tak bylo, nemohl by být využíván v lékařství. Při dodržování doporučeného dávkování (nesmí se užívat vnitřně, pouze vdechovat výpary), se jedná o bezpečný preparát. Paradoxem ovšem zůstává i nadále fakt, že byl volný prodej těchto látek v některých zemích zakázán, ačkoliv mnohem nebezpečnější tabákové výrobky a alkoholické nápoje jsou stále povoleny. V této souvislosti však hovoříme o mocenském lobby a lidé mlčky přechází známý fakt, že cigarety a alkohol dnes decimuje miliony lidí.
žena anděl.jpg

Zákazy nic nevyřeší

Poppers je oblíbeným prostředkem pro uvolnění hladkého svalstva, zejména konečníku, což ocení milovníci análního sexu. Uvolňuje zábrany a křeče, působí euforické stavy, lehké omámení, zvýšení frekvence srdečního tepu a intenzivnější prožívání hudby, doteků a především sexu. Zákaz volného prodeje těchto preparátů by způsobil dle vyjádření některých odborníků enormní nárůst nebezpečných drog Extáze a Pervitinu.