Kudrnaté a vlnité vlasy mohou vypadat opravdu nádherně. Jejich velkou nevýhodou je však to, že jsou neustále suché a mají tendenci k takzvanému “krepacení”. Proč tomu tak je? Kudrnatý vlas je sám o sobě lehce narušený, to je důvod proč jsou vlasy neustále suché a mohou se rovněž lámat. Velmi lehce také může dojít k jejich poškození, proto buďte s tepelnou úpravou opravdu velmi opatrná. Nejlepší je se však žehlení či foukání vlasů úplně vyvarovat. Pro krásný vzhled vlasů je naprosto klíčové o ně správně pečovat, a to nejen zvenčí, ale rovněž zevnitř.

portrét dívkyJakou zvolit pečující kosmetiku?

Vždy je vhodné zvolit šampón a kondicionér bez sulfátů, který výrazně přispívá k ještě většímu vysušování vlasů. Kosmetika by rovněž neměla obsahovat silikony, jež vlasy velmi zatěžují. Ve vaši “vlasové rutině” by rozhodně neměl chybět olej. Ten můžete aplikovat jak před mytím vlasů, tak po něm.

Díky olejům budou vaše kadeře daleko více poddajnější, lesklejší a vyživenější. Jejich rozčesávání bude rovněž jednodušší. Jaký typ oleje však zvolit? Zde lze doporučit například arganový olej. Další možností je moringový olej. Moringa oleifera Nakliceno je rostlina, jež má široké využití v kosmetice a také ve výživě.láhev oleje

Správný střih je základ

Je opravdu velmi málo kadeřníků, kteří by uměli kvalitně upravit kudrnaté vlasy. Tento typ kadeří vypadá nádherně jak v krátkém střihu, tak dlouhém. Jestliže upřednostňujete dlouhé vlasy, pak nezapomínejte na časté zastřihávání konečků. Zvláště u těchto vlasů je to mimořádně důležité, jelikož suché a polámané konce vlasů nevypadají moc vzhledně.

Pozor na barvy

Jestliže se rozhodnete pro zesvětlení vlasů, mějte na paměti, že odbarvení představuje obrovský zásah do vlasového vlákna. Rovněž buďte připravena na to, že jakákoli barva vlasy velmi vysuší. Pokud chcete určitou vlasovou změnu, možná bude vhodnější zvážit nejprve vlasový přeliv, který není natolik agresivní.