Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Hinduistické božstvo má jednu královnu

by on 14 června, 2017 at 4:18 am || Posted in: Sport

Tou je samozřejmě Kálí, o které si nyní řekneme něco více. Tato bohyně je ve své podstatě aspektem Déví, proto bývá vyobrazena v negativním slova smyslu. Ovšem mnoho lidí spíše nechápe její podstatu, nebo jí přisuzuje ničivou sílu právě kvůli tomu, že se bojí pochopit její moc a její neomezenou sílu. Stará se o lidi svým posláním a snaží se jim vzít nebezpečné věci, stejně tak, jako matka v dobré víře, bere svým dětem nebezpečné hračky.
brahma
Je bohyní končících cyklů, s tímto spojené smrti a také přeměňuje veškerou vesmírnou i lidskou energii. Zbavuje se díky své síle starého a přichází s novou podstatou a to v mnoha ohledech, proto se na ni můžeme obrace jako živí lidé, ale také v našem posmrtném životě.
3
Mnoho lidí si vykládá její sílu za ničivou, ta je však právě naopak láskyplná, ale v mnohých ohledech nepochopená. Nebojí se být upřímná a ukázat na to špatné a přijít s novým. Má svou vlastní podstatu a řadí se mezi hinduistická božstva.

Jak může vypadat?

Kálí, může být vyobrazena mnoha různými způsoby, nejčastěji bývá namalována modrou nebo temnější barvou.
– Má více rukou. Nejčastěji se jedná o čtyři ruce.
– V každé z nich drží nějaký předmět nebo je pokapána krví.
– Většinou drží meč, useknutou hlavu a další podobné nástroje, mnohdy ještě trojzubec nebo misku s krví či další nebezpečné předměty.
– Jako bohyně smrti často stojí na mrtvém těle.
– Tělo má modré, černé nebo tmavé barvy.
– Mívá kolek krku korále z lebek nebo z hlav lidí.
– Často se říká, že je zuřivá a zběsile se honí za krví.
2
Čistý oheň, který spaluje všechno zlé a špatné. Bohyně, která byla jedním ze zakladatelů celého vesmíru. Proto na ni nemá vliv čas, ani žádné jiné změny. Ona samotná totiž dokáže jakoukoliv energii přeměnit a přetvořit podle své libosti. Ovšem můžete od ní čekat správné jednání. Každé její vyobrazení je svým způsobem charakteristické, protože nikdo nemůže popsat celkový vzhled této nad vesmírné bohyně.