Současní dodavatelé energie se stále předhání v tom, kdo nám učiní výhodnější nabídku pro odběr energie. Ovšem v takovém množství informací často zanikne, kolik zaplatíme nejen za samotnou spotřebu, ale i za servisní poplatky a mnoho dalších skrytých položek. Jednou z variant, jak tomu všemu vyhnout, je nechat si vybudovat vlastní fotovoltaickou elektrárnu na klíč. Je jasné, že v našich končinách, kdy je během některých částí roku sluneční svit omezen, se nejedná o 100% nahrazení, ale i tak můžete docílit významných úspor. Pokud je váš dům dobře přizpůsoben, může vaše spotřeba energie za ohřev vody a vytápění klesnout o 50-70%. Taková úspora už se vyplatí.

panely fve

Co vám můžeme nabídnout?
Jistě už máte přehled o tom, jaké možnosti vám samostatná fotovoltaická elektrárna nabízí. Co je však potřeba zařídit, pokud ji chcete nechat instalovat na svůj dům? S tím vám rádi pomůžeme, máme mnohaleté zkušenosti v oboru a snažíme se naše služby maximálně individualizovat, podle potřeb zákazníka.
Nejprve potřebujeme znát vaše požadavky, nakolik chcete alternativní zdroj využívat, kolik můžete investovat a tak dále.

Potom zpracujeme celý projekt. Vytvoříme návrh, zpracujeme a podáme žádost o připojení k distribuční síti. Pokud budete mít zájem, můžeme pro vás zpracovat i žádost o dotaci.

Konečnou fází je montáž samotného panelu a elektrického střídače. Tím naše práce končí a vy se stáváte hrdým majitelem nezávislého zdroje energie.

žárovka

Stále zvažujete možnosti?
Návratnost investice se pohybuje mezi sedmi a dvanácti lety, záleží to především na tom, nakolik budete svůj nový zdroj využívat a jak dobře je váš dům přizpůsoben. Kvalitní izolace a okna pomohou snížit náklady na vytápění, stejně tak i vnitřní uspořádání interiéru a instalace úsporných žárovek vám pomůže ušetřit spotřebu za svícení. Na ohřev vody si můžete nechat instalovat další samostatný panel.