Znáte to, chcete potěšit vaše nejbližší, ale nemáte peníze na rozdávání. Zkuste tedy tyto Vánoce vsadit na ručně vyrobený dárek, který nejen že bude jediný svého druhu, ale také potěší darovanou osobu. Takovýto dárek má své osobní kouzlo a vypovídá o tom, jak moc si daného člověka vážíme a kolik svého času jsme mu schopni věnovat.

vánoční dárek

Poklady naší kuchyně

Ráda vaše milovaná osoba mlsá, či degustuje? Vhodným dárkem, který je nejen voňavý, ale potěší i mlsný jazýček, mohou být i domácí sušenky zabalené v dárkové krabičce. Kreativitě se meze nekladou a sušenkový základ (máslo cukr, vejce) můžete obohatit o čokoládové hoblinky, sušené ovoce, semínka, oříšky. Pokud váš drahý, či drahá miluje čokoládu, nesáhnete vedle ani s luxusními domácími čokoládovými pralinkami.
háčky s přízí

Homemade výrobky

Věnovali byste radši praktický a hřejivý dárek? Poproste Vaši babičku, tetičku, ať vás zasvětí do kouzla háčkování, nebo pletení. K Vašemu dílu budete potřebovat jen přízi, háček či jehlice a trochu trpělivosti. Ze začátku to bude sice tak trošku oříšek, budete počítat oka a občas se tam nějaká chybička vloudí, ale Vaše snaha přinese po nějaké době ovoce. Budete mít radost i sami ze sebe, když se vám podaří vytvořit stylový doplněk, hřejivou šálu, čepici, či rukavice.

S pomocí glycerinu, bylinek či vonných esencí vykouzlíte originální mýdélko. Jako forma vám může posloužit i obyčejný kelímek od jogurtu a pokud do rozpuštěného glycerinu přidáte pár kapek potravinářského barviva, duhový a voňavý dáreček je hned na světě.

I Ty nejmenší mohou darovat ručně vyrobený dáreček v podobě obrázku či přáníčka, postačí jim k tomu kousek papíru, barevné pastelky či prstové barvy a veledílko je na světě. To bude radosti.

Ještě pořád si myslíte, že za dárky na Vánoce je potřeba utratit několik tisíc. I maličkost od nejbližší osob dokáže udělat radost, především když je darovaná z lásky. Přeji Vám hezké prožití svátků vánočních, hodně lásky a pohody.