Když se už dostanete do potíží se stavební firmou, která byla více než podivuhodná svým jednáním a hlavně neplněním termínů prací, rozhodně nepodléhejte výbušným emocím.

otázky

Ono se to řekne, viďte?
· Ale stavba je v půli prací,
· dosavadní rozpočet překročen,
· některé práce nejsou provedeny kvalitně.
Dá se nepodlehnout záporným emocím, jako je vztek, smíchaný se sebelítostí, deprese, a podobné stavy? Je to pro Vás opravdu neutěšená situace. Ale myslete na své zdraví. Ubližujete mu.

Určete si postup, uleví se Vám.
Bude dobré, abyste přestali láteřit, protože tím stavbu neposunete kupředu. Stalo se a nikdo s tím nic nenadělá. Nyní musíte pokračovat dál. Obezřetně a s důsledností. Je zapotřebí, abyste se uklidnili, přestali lamentovat a začali přemýšlet, jaký postup bude následovat. Jinak se nehnete z místa! A kromě toho se dostaví pocit úlevy, že nyní začnete jinak a lépe!

Začněte kontrolním rozpočtem . Ten bude opravdu skvělým krokem pro Vás, ale i pro budoucí stavební firmu, kterou budete vybírat daleko rozvážněji.
I v tak špatné situaci se musíte dozvědět možná ještě horší informace o tom, jak to předchozí firma vedla. Kontrolní rozpočet stavby Vám pomůže nahlédnout pod pokličku nekalých činností, na které si už osobně sami dohlédnete.

stavební práce

Při takové kontrole můžete mnohé zjistit.
· Stavební práce nesouhlasí s realitou.
· Množství materiálu neodpovídá současnému stavu stavby.
· Počet oken, okapů, dveří není v souladu se skutečností.
A mnoho dalších nesrovnalostí, které Vám na dobré náladě nepřidá, ale je dobré je znát! Nepůjde o nic příjemného, ale budete vědět, kam se poděly Vaše investice. Budete vědět, proč se navýšily. Budete znát pravdu.
A od tohoto momentu můžete pokračovat ve stavbě s jinou stavební firmou, která za kontrolní rozpočet nedokončené stavby bude vděčná. Vy i budoucí stavební firma budete mít jasno!