Vzduchotechnika je nesmírně důležitá. Jejím úkolem je totiž jednak úprava, jednak rozvod vzduchu v místnosti či v celé budově. Základní funkcí vzduchotechniky je tedy nasávání venkovního vzduchu a jeho filtrování.
Naprosto laicky řečeno, účelem je přinést čerstvý venkovní vzduch, který je očištěný od různých škodlivin a prachu, do interiéru, a vydýchaný vzduch, který je již určitým způsobem znehodnocený, odvést ven.

vzduchotechnika

Tento systém výměny vzduchu je však založený na myšlence optimální výměny vzduchu s minimálními tepelnými ztrátami. Abychom vyvětrali, samozřejmě musíme otevřít okno, čímž odchází také teplo z našeho domova, což v zimním období může způsobovat zbytečné ztráty. Díky kvalitní vzduchotechnice a rekuperaci se dá tomuto zbytečnému plýtvání zabránit.

Zvláště pro moderní domy, které jsou stavěné jako nízkoenergetické a pasivní domy, je tento systém velice podstatný. Díky zateplení domů a plastovým oknům dochází k tomu, že v objektu není zajištěná dostatečná výměna vzduchu. Na jednu stranu je tedy výhodou, že je dům zateplený, díky čemuž ušetříte, protože vám teplo nikde neuniká. Na druhou stranu dům nemůže jednoduše řečeno dýchat. Z tohoto důvodu hrozí problémy s vlhkostí, které mohou vést až ke vzniku plísní. Tyto stavy jsou již velmi nebezpečné pro obyvatele domů. Díky plísním dochází k množení mikroorganismů a ty mohou vést ke zdravotním problémům.

Proto je nutné nainstalovat kvalitní ventilační systém, díky kterému dochází k automatickému větrání domů. Odpadají tak starosti s vlhkostí a plísněmi, protože dochází k pravidelné výměně vzduchu.

větrák

Jestliže si nevíte s odvětrávacím systémem rady, vzduchotechnika Olomouc je tady pro vás. Tak budete mít zajištěn přívod čerstvého vzduchu do vašeho doma. Čerstvý vzduch má velký vliv na kvalitu našeho života, ale také na naši produktivitu. Proto je pro nás nezbytný.