Koupit novou tiskárnu není vlastně žádný velký problém. Výběr v obchodech je v dnešní době opravdu pestrý. Nejeden z nás se v tom ale tak trochu „ztrácí“. Jak vybrat tu pravou, nejlepší právě pro nás? Přinášíme „návod“, jak postupovat. Základem je, abychom si dobře rozmysleli několik odpovědí na několik jednoduchých otázek. To nám výběr dost usnadní! A nikdy nezapomínáme na jednu hodně důležitou věc. Každému z přístrojů jednou dojde náplň. Pak všechny náplně do tiskárnykupujeme u ověřených specializovaných obchodníků! Ti garantují jejich dobrou kvalitu.
skenování na kancelářské tiskárně
1. Co chceme tisknout?
Před nákupem tiskárny je potřeba si ujasnit, jaký typ dokumentů hodláme převážně tisknout. Výrobci nabízí různé modely tiskáren i náplní podle tohoto kritéria. Například pro tisk obrázků ve vysokém rozlišení se nejlépe hodí tiskárny inkoustové (tisk fotografií). K tisku černobílých textů jsou zase nejvhodnější tiskárny laserové (třeba v kancelářích úřadů nebo firem, kde se toho zkrátka hodně píše). Obecně lze konstatovat, že kvalita tisku je tím ostřejší a jemnější, čím je vyšší její rozlišení. To je vyjádřeno počtem bodů na palec (DPI).

2. Jaké množství chceme tisknout?
Pokud budeme produkovat hodně dokumentů, chce to něco rychlého. Nejlépe laserovou tiskárnu. Ty jsou totiž mnohem rychlejší než jejich inkoustové kolegyně a tisk nepotřebuje moc času na zaschnutí. Proto jsou „laserovky“ doma hlavně v kancelářích.

3. Které funkce opravdu využijeme?
Pro tisk jednoduchých textů nám bohatě postačí standardní modely tiskáren. Nepotřebujeme multifunkční zařízení (dle odborníků jsou také častěji náchylná k poruchám). Multifunkční zařízení volíme v případě, že jejich užitečné funkce potřebujeme a při práci skutečně využijeme. Například pokud potřebujeme digitální zálohy, musíme samozřejmě mít skener.
domácí kancelář s počítačem a tiskárnou

4. Kolik peněz chceme nebo můžeme investovat?
Pro většinu z nás patří pořízení kvalitní tiskárny k těm „větším“ nákupům. Proto je cena při výběru přirozeně také důležitým faktorem. Dobře zvážíme a porovnáme nabídky jednotlivých obchodů, než se pro některou definitivně rozhodneme. Je potřeba počítat nejen s cenou samotné tiskárny. Přičteme částku za náplně. Budeme potřebovat nové a nové tonery nebo inkousty!