Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Trampolína 366 je v Česku nejoblíbenější

by on 20 září, 2019 at 7:31 am || Posted in: Výrobky

Jak velký průměr je vhodný

V zásadě zde platí jasné fyzikální pravidlo, přímo úměrné průměru nářadí a vyvinuté výslednici sil, která na lidský organismus působí v průběhu cvičení. Čím větší průměr zvolíte, tím většího efektu dosáhnete. Nejčastěji se prodávají průměry 305 a trampolíny 366 https://www.goodjump.cz/trampolina-366-cm-s-ochrannou-siti, ty mají také silnější pružiny a kladou důraz na pevnější konstrukci. Rovněž vyžadují lépe zabezpečený okolní terén, musí stát na rovné ploše, být fixovány k podkladu, zajištěny kotvicí sadou a měly by být umístěny mimo dosah nárazového větru. Ideálním podkladem je trávník, který by však neměl být rozbahněný a příliš měkký.
dvě ženy a jeden muž při výskoku

Životnost výrobku a bezpečnostní normy

Na zákazníka vždy lépe působí výrobek s bezpečnostním certifikátem, než levný kus dovážený z Číny, který se po několika týdnech rozpadne. Přidělování certifikátů je vázáno na výsledky testů v laboratorních zkušebnách a tehdy máte záruku, že budou nosné trubky dostatečně pevné. V ideálním případě by měly být vyrobeny z konstrukční oceli s povrchovou úpravou proti korozi buď galvanickým pokovováním, nebo nástřikem práškové černé či modré barvy.

Velmi záleží i na materiálu odrazové plochy, ta bývá zhotovena z polyesterové kompaktní tkaniny. Certifikované trampolíny je mají hladké, jejich povrch je příjemný na dotek, při skákání bosými chodidly nevznikají otlaky, modřiny a odřeniny. Materiál musí být testován na mez pevnosti v tahu a mez elasticity (vznik paměťového efektu).
silueta skákající postavy

Ochranné prvky

Bez nich se neobejde žádné větší nářadí. U menších průměrů cca 100 cm, které jsou určeny pro skákání v obytné místnosti, se většinou vyskytuje pouze kryt obvodových pružin, ale u velkých průměrů by neměla chybět ochranná síť a také zabezpečení prostoru pod trampolínou, kam se mohou ukrýt malé děti nebo domácí zvířata. Sítě pod trampolínu se začaly prodávat v posledních letech vzhledem k narůstajícímu počtu úrazů, které při podlézání nářadí mohou mít i fatální následky.