Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Potřebují i malé podniky odborně vedené finanční účetnictví?

by on 19 září, 2019 at 11:56 am || Posted in: Firmy

Pro majitele malých rodinných firem a obchůdků se zdá zbytečné, aby si platili ještě účetní. Koneckonců položek tolik nemají a počítačové programy, které tato data zpracovávají, jsou poměrně intuitivní. Neměl by tedy být problém v tom, aby si evidenci příjmů a výdajů vedli sami.

To je samozřejmě pouze jedna stránka věci. Tou druhou je fakt, že tito majitelé často nemají v oboru žádné vzdělání. Neznají tedy přesná pravidla a mohou snadno udělat chybu. A ani počítačový software není všemocný.účetnictví je zodpovědná práce

Profesionální účetní stojí, hlavně pokud mluvíme o malých podnikatelích, poměrně dost peněz. A to je důvodem, proč se tomu mnozí vyhýbají a vše si raději vedou sami. Je ale pravda, že svěřit tuto práci profesionálovi má své nesporné výhody. Mnozí to řeší tím, že evidenci si vedou sami, pouze v době uzávěrky ji dají zpracovat do některé specializované účetní firmy, aby vše dotáhli. Výhody zde však, jak už bylo řečeno, jsou

Prvním z nich je kontrola. I pokud si najmete účetní jen v době uzávěrky, aby vše zkontrolovala a správně zaúčtovala, je jasné, že bude mnohem preciznější a najde i věci, které by vaší pozornosti mohly uniknout. Může vám také ušetřit peníze za daňově odečitatelné položky, o kterých jste třeba ani nevěděli.

Na druhou stranu ani profesionál nemůže zpracovat správnou uzávěrku, pokud mu omylem nedodáte všechny potřebné doklady. A to může být někdy problém, neboť jeden papír se dá poměrně snadno ztratit. Existuje však ještě jedna možnost, a to je najmutí účetní na plný úvazek.

Pokud si najmete pracovníka na finanční účetnictví na plný úvazek, potom jsou náklady ještě vyšší. Je třeba mu zajistit pracoviště, zázemí, potřebnou technologii i programy, které je často nutno zakoupit, nemluvě o platu. Také je pravda, že v průběhu roku toho nebude mít příliš na práci, zvláště pokud jste opravdu malá firma s nepříliš velkým počtem zakázek.pro účetnictví je potřeba spousta podkladů

Na druhou stranu je tu fakt, že veškeré faktury i jiné doklady okamžitě správně zařadí a zaúčtuje. Navíc bude znát konkrétní pozadí firmy a často i jednotlivých zakázek, nebude tedy takový problém například potřebný chybějící údaj dohledat. Navíc na konci roku, v čase uzávěrky, nebude mít tolik práce, neboť vše dělal průběžně během celého roku.

Tak, nyní víte, jaké jsou výhody i nevýhody jednotlivých možností. Je tedy jen na vás, abyste zvážili, co je pro vás nejlepší a podle toho se správně rozhodli.