Menopauza je období, které každá žena prožívá kolem 50 roku svého života. Přicházet však může dříve například již ve 40. Mezi 45. až 50. Rokem života ženy však bývá nejčastější. Ženy ztrácejí svou vitalitu i šarm. Nastává období neplodnosti. Činnost vaječníků se zmírní až se úplně utlumí. Dochází také ke zmírnění hormonální sekrece, protože naše tělo zkrátka stárne a musíme se tímto způsobem smířit s tím, že už nebudete tak vitální. Úbytek hormonů přináší mnohé změny a zejména dušení úzkost a depresi. Ženy se často zavírají do sebe, jsou smutné, pořád je něco bolí, mají návaly horka a potí se, nebo jenom leží a jsou unavené.

detail obličeje

Naše tělo začíná produkovat méně estrogenu, a proto přichází velice nepříjemné projevy a příznaky, kterými se toto období vyznačuje a podle kterých menopauzu rozhodně poznáte.

Příznaky klimakteria mohou nastoupit náhle a mohou trvat i více jak hodinu. Trápit nás a naše tělo dokážou i celé roky. Po dobu 5 let nebudete cítit nic jiného než samé návaly horka, bušení srdce, pocení, bolesti svalů a hlavy, budete se cítit unavené a jakoby v cizí kůži. Nic příjemného, tak s tím pojďme něco udělat!

mladá žena

Různé neduhy, kterými trpíme my i naše tělo

Menopauza se též nazývá jako klimakterium a provází ji hned několik příznaků.
Lidově řečeno přechod u žen, má tyto příznaky:


Ztráta vitality a půvabu.
Únava a vyčerpání.
Cítíme se slabé.
Při sebemenší námaze se rychle zadýcháme.
Tuhnou klouby.
Vysušuje se kůže.
Padají vlasy, lámou se nám více nehty.
Přibývání na váze.
Objevuje se kulaté padesátnické bříško.
Křehké kosti.
Vyšší náchylnost k alergiím.
Chybí chuť k milování.
Trápí nás vaginální suchost.
Nastat může i bolest při sexu.
Návaly horka, bušení srdce.
Nepříjemné pocení vždy a všude.
Záchvaty pláče.
Deprese.
Nepravidelný spánek.

silné zuby


Studený pot po celém těle. Další z mnoha nepříjemných projevů našeho těla. Menopauza je období, kterým si musí projít každá žena, ale některé z nás to prožívají opravdu citelně a mají problémy, aby se vůbec se svým stavem vyrovnaly. Nepodléhejte zbytečně depresím a úzkostným stavům, vždy se dá něco dělat a jde to i přírodní cestou.