Možná jste si splnili svůj velký sen a chystáte se opustit těsný byt ve městě a nastěhovat se do prostorného rodinného domu někde na vesnici, odkud sice budete muset dojíždět za prací, ovšem jako bonus za tento drobný ústupek získáte opravdu velký obytný prostor, zahradu, klid a čistý vzduch, a to zdaleka není málo. Nicméně ke splnění vašeho snu ještě přeci jen něco zbývá, tím spíše, pokud si chcete k bydlení uzpůsobit starou chalupu, kterou jste buď koupili anebo zdědili po příbuzných. A součástí takového procesu bývá zpravidla hned na začátku vystěhování starého harampádí. A přiznejme si na rovinu, že toho na půdách starých chalup bývá opravdu mnoho.

kočka v krabici

Poklady starých stoletých půd

Všichni víme, jak to na vesnicích chodí. Ve starých staveních je místa dostatek, a tak je škoda staré věci vyhazovat, tím spíše, pokud si říkáme, že by se nám přece jen ještě někdy mohly hodit. Takže každého napadne to nejjednodušší řešení – šup s nimi na půdu! A je uklizeno, problém je vyřešen. A takto se to opakuje do nekonečna až do doby, kdy se někdo odhodlá k tak radikálnímu kroku, kterým je půdu vyklidit. A to opravdu není žádná legrace.

dítě v krabici

Pusťte na to profíky

Takže jestli zrovna nepatříte k lidem, kteří se rádi probírají starým harampádím, tak to nejlepší, co můžete v takové situaci udělat, je svěřit vyklizení půdy firmě, která to hravě zvládne za vás včetně následného úklidu a likvidace odpadu, ať už odvozem na skládku či do sběrného dvora. A když si vyberete firmu, která se zároveň zabývá stěhováním Praha, ale i rekonstrukcí domů, tak toho můžete najednou zvládnou ještě více – nejen odvézt nepotřebné harampádí, ale také rovnou přivézt nové věci, kterým určíte jejich nové místo a celý prostor opravit a zrekonstruovat. A to je opravdu lákavá nabídka, neboť tak zabijete hned několik much jednou ranou.