Žádnému domácímu kutilovi asi není nutné závitníky představovat. Mají je totiž dávno doma v dostatečném množství a vědí, že u věci, jako závitník sada zdaleka nestačí. Ovšem ti, co nejsou příliš zruční, kutilství je neláká a školní pracovní výchovu prospali, nemusí vědět, o čem je tady řeč.

Závitníky jsou totiž známější pod svým názvem vrtáky. Mohou být ruční, ale v tomto případě se jedná o ty, které se nasazují na vrtačku. Existuje jich mnoho druhů a typů, vždy je tedy možno zvolit takový, který se pro daný úkol hodí nejlépe. A čím vším že se liší?několik typů závitníků

Tím prvním a nejdůležitějším je asi šíře otvoru, který po sobě zanechají. Máte takové, které vytvoří malé dírky, ale jiné zase mají mnohem větší průměr. A právě průměr je to, o co tu kráčí. Pokud totiž vrtáte do zdi, obvykle víte, jak velkou díru potřebujete udělat. Jiná bude potřeba, když budete například potřebovat protáhnout úzký kabel například od elektřiny, jiná zase pokud tam povedete třeba vodovodní potrubí.

Ovšem to není jediné, čím se liší. Dalším poměrně závažným rozdílem je délka. Obvykle sice platí, že čím má menší průměr, tím je kratší, nemusí tomu tak však být vždy. Zde je při výběru nutné zhodnotit potřebnou délku vrtu. Běžná zeď je poněkud širší, než klasické prkno, a to je třeba vzít v úvahu, když vybíráme, čím budeme vrtat.

Dále nesmíme zapomenout ani na to, že jsou z rozdílných materiálů, z nichž každý má jinou tvrdost a je vhodný pro něco jiného. Asi není překvapení, že dřevo je obvykle podstatně měkčí než beton, a pokud potřebujete precizní práci, je nutné zvolit ten správný nástroj.vrtačka se závitníkem

Není tedy divu, že při takovém výběru jsou závitníky prodávány obvykle v sadách, kde najdeme ty nejběžnější typy. Je však možné je také koupit jednotlivě, což je dobré zejména ve chvíli, kdy potřebujeme nějaký atypický druh, nebo se nám jeden z nich poškodí http://www.ordinace.cz/clanek/aorta-se-casto-poskodi-pri-autonehode/ a nechceme kvůli tomu kupovat zbytečně celou sadu.

Je vidět, že máme k dispozici hodně variant, což je dobře. Znamená to totiž, že si každý může vybrat tu, která mu vyhovuje. A to je přece skvělé, ne?