Všichni víme, že v některých oblastech naší činnosti je potřeba sebe nebo druhé preventivně chránit. Protože nejběžnějším způsobem, jak dochází k přenosu nemocí, je dotek ruky, nejzákladnějším preventivním opatřením jsou speciální rukavice. Mezi tyto obory patří především ty, kde se pracuje s lidmi, nemocemi či potravinami.

Všichni z nás už se s takovým opatřením setkali. Nejvíce používaným materiálem pro výrobu rukavic je latex, přírodní látka, na kterou ale může být i hodně alergií. Proto vznikla i alternativa, nitrilové rukavice, kde vznik nepříznivé kožní reakce nehrozí. Použitým materiálem je zde nitrilový butadienový kaučuk.

Více pozitiv a lepší ochrana

Ovšem zamezení alergické reakce není jediné jejich pozitivum. Vzhledem k použitému materiálu jsou i mnohem pružnější. Uživatelé tak pocítí vyšší komfort. Hmatová citlivost v tomto případě pak zůstává do velké míry zachována. Pokud tedy provádíte na přesnost důležité manuální práce, jistě to uvítáte.

Zvýšena je pak i míra bezpečnosti, především odolnosti vůči chemikáliím a dále pak odolnost proti mechanickému poškození. Zranit se, například jehlou, při manipulaci s injekční stříkačkou by už nemělo být tak jednoduché. A nemusíte se bát ani pokousání, které mže hrozit třeba zubařům nebo veterinářům.

Stačí si vybrat ty pravé pro vás

Vybírat můžete z několika variant, umožní vám to především škály některých parametrů:

· Více velikostí XS – XL
· Různý povrch – hladký, zdrsněný, zdrsněný v místě prstů atd.
· Zvýšená chemická odolnost – uvítají především některé obory
· Výběr z mnoha barev

Lidské zdraví je důležité. S nitrilovými rukavicemi máte jistotu velmi kvalitního způsobu základní ochrany při tak běžné činnosti, kterou zajisté dotek rukou je. Vždyť ruce používáme každý den a každou chvíli se něčeho dotýkáme, rizika jsou veliká a prevence by se v určitých oblastech neměla podceňovat.