Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Alergie na jednorázové rukavice už vás neohrozí

by on 27 dubna, 2023 at 8:34 pm || Posted in: Politika

Všichni víme, že v některých oblastech naší činnosti je potřeba sebe nebo druhé preventivně chránit. Protože nejběžnějším způsobem, jak dochází k přenosu nemocí, je dotek ruky, nejzákladnějším preventivním opatřením jsou speciální rukavice. Mezi tyto obory patří především ty, kde se pracuje s lidmi, nemocemi či potravinami.

Všichni z nás už se s takovým opatřením setkali. Nejvíce používaným materiálem pro výrobu rukavic je latex, přírodní látka, na kterou ale může být i hodně alergií. Proto vznikla i alternativa, nitrilové rukavice, kde vznik nepříznivé kožní reakce nehrozí. Použitým materiálem je zde nitrilový butadienový kaučuk.

Více pozitiv a lepší ochrana

Ovšem zamezení alergické reakce není jediné jejich pozitivum. Vzhledem k použitému materiálu jsou i mnohem pružnější. Uživatelé tak pocítí vyšší komfort. Hmatová citlivost v tomto případě pak zůstává do velké míry zachována. Pokud tedy provádíte na přesnost důležité manuální práce, jistě to uvítáte.

Zvýšena je pak i míra bezpečnosti, především odolnosti vůči chemikáliím a dále pak odolnost proti mechanickému poškození. Zranit se, například jehlou, při manipulaci s injekční stříkačkou by už nemělo být tak jednoduché. A nemusíte se bát ani pokousání, které mže hrozit třeba zubařům nebo veterinářům.

Stačí si vybrat ty pravé pro vás

Vybírat můžete z několika variant, umožní vám to především škály některých parametrů:

· Více velikostí XS – XL
· Různý povrch – hladký, zdrsněný, zdrsněný v místě prstů atd.
· Zvýšená chemická odolnost – uvítají především některé obory
· Výběr z mnoha barev

Lidské zdraví je důležité. S nitrilovými rukavicemi máte jistotu velmi kvalitního způsobu základní ochrany při tak běžné činnosti, kterou zajisté dotek rukou je. Vždyť ruce používáme každý den a každou chvíli se něčeho dotýkáme, rizika jsou veliká a prevence by se v určitých oblastech neměla podceňovat.