Investovat peníze můžeme mnoha způsoby, které se liší využitím, náročností nebo mírou rizika. Všechny ale mají stejný cíl, a to je dlouhodobé zhodnocení vložených financí, díky kterému se zbavíme https://www.vitalia.cz/clanky/test-citronu-zbavime-se-omytim-pesticidu/ vlivu inflace a znásobíme svoje úspory. Ne každý má ale pro investování vlohy, a proto je potřeba, zaměřit se nejdříve na studium a zajistit si co možná nejvíce informací. Informace jsou totiž alfou i omegou úspěchu a ovlivňují ceny akcií, poptávku i možné propady. Důkladným studiem je možné si investicemi dobře vydělat a začít v tomto odvětví novou kariéru.
Hromádka peněz
Market Profile metoda
Existuje nepřeberné množství způsobů, jak analyzovat trh a zjistit, které akcie/měny se vyplatí v daném okamžiku zakoupit. Market Profile metoda mezi ně patří a nabízí dva základní způsoby, jak s trhem pracovat a jak ho předvídat.

Typy Market Profile:

1. TPO neboli Time Price Opportunity
2. Volume neboli práce s objemem zobchodovaných kontraktů

Obě tyto metody nabízí klady a zápory a je čistě na investorovi, který z výše zmíněných postupů si zvolí. Další možností je kombinace těchto dvou možností, která ovšem vyžaduje zkušenosti a dobrý výběr jednotlivých dat.

Vyskládané libry
Využitím MP (TPO nebo Volume) můžeme monitorovat trh, předpovídat ceny a reagovat na aktuální vývoj jednotlivých měn. Využitím dostupných informací je možné dobře nakoupit a pak levně prodat a vydělat tak měsíčně i několik desítek procent z vložené částky. I přes potenciál, který obchodování nabízí, je třeba stále myslet i na možné ztráty, které jsou zaviněny nejen špatným odhadem trhu, ale i kolísáním či politickým vlivem, který je s měnami velmi úzce spojený.

Pokud se ovšem řídíme čísly, dobře zpracováváme data a dlouhodobě sledujeme vývoj trhu, můžeme takové změny předvídat a snížit jejich dopad na naše portfolium. Pomoci nám s tím může i vizualizace, kterou obě metody nabízí.