Parametry zařízení

Tyto zařízení se používají všude možně, protože jejich využívání je opravdu rozšíření. Není se čemu divit. Počítače toho umí opravdu hodně, přičemž software i hardware se stále posouvá stále kupředu, takže se můžeme těšit na to, co přinesou následující léta. Když si chceme zařízení pořídit, tak je potřeba hledět na všechny možné parametry, protože správný výběr nám zajistí, že jej budeme moci spokojeně používat klidně několik let. Můžeme začít výběrem procesoru, protože to je mozek celého zařízení, přičemž sledujeme jeho frekvenci a počet jader. Je potřeba dívat se i na boost frekvenci.

základní deska

Hned vzápětí se vybírá paměť RAM, přičemž o pro náročnější programy mnohdy bohatě postačí 16 GB. Co se táče disku, tak SSD je rychlejší, ale za to dražší, proto se někdy volí menší SSD plus klasické HDD. Dále je potřeba vybrat grafickou kartu a základní deska, přičemž vše musí být kompatibilní a dohromady tvořit dobrý poměr cena výkon.

Stolní či přenosný typ

Když chceme zařízení na hraní výkonných her, tak je lepší zvolit stolní typ, protože za nižší peníze získáme vyšší výkon. Zároveň si můžeme nechat složit zařízení přesně dle potřeb a stále je tu možnost vyměnit po čase nějakou komponentu za lepší. Na druhou stranu oproti notebooku se nedá přenášet. Obě zařízení mají tedy své klady a záleží na tom, k čemu chceme počítač využívat.

RAM paměť

Třeba pro studium na vysoké škole je vhodný notebook, protože si můžeme zapisovat poznámky během hodiny a pak si je třeba číst při jízdě vlakem a využívat notebook na dalších různých místech. Přispějí k tomu rozumné rozměry a dostatečná výdrž, abychom se na cestách nemuseli zbytečně omezovat. Samozřejmě se prodávají i vyspělé herní notebooky, akorát musíme počítat s vyšší cenou. Jakmile už počítač vlastníme, tak je dobré se o něj starat a udržovat jej v dobrém stavu, aby nám dlouho sloužil a vyhnuli jsme se závadám.