Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Prevence proti příznakům zbytnění prostaty je tím prvním krokem k úspěchu

by on 5 dubna, 2018 at 9:36 am || Posted in: Politika

Každý lékař vám sdělí, že rizikovými faktory jsou vysoký krevní tlak, obezita, mizerné stravovací návyky, kouření, alkohol, cukrovka, nedostatek pohybu, a stres ve všech podobách. Jistý podíl mají i dědičné faktory. Ale právě výše zmiňované problémy souvisí s nezdravým životním stylem současné civilizace.
senior s kloboukem.jpg

Stres versus pozitivní myšlení

Pozitivní myšlení a eliminace stresu je jedním z klíčových mechanismů, které nastartují ozdravný proces. Ten je doslova polovinou úspěchu k prevenci i léčbě většiny chorob. Bohužel je v dnešní době právě stres velmi těžko potlačitelný a představuje nejobtížnější krok v práci na sobě. O prostatě a jejích příznacích se brzy dozví především muži přepracovaní, frustrovaní a agresivní, kterým od jejich partnerek schází projevy lásky, jako je něha, pohlazení, a především dostatek pozornosti.

Nedostatek pohybu

Sedavé zaměstnání, lenost, nedostatek pohybu obecně je druhým zásadním problémem současné západní civilizace. V populaci stoupá procento obézních lidí hrozivým tempem a fyzická kondice mladých lidí je ve srovnání s dobou před 30 lety doslova na pováženou. Nemluvě o starších ročnících.

Životospráva, spánek, relaxace

Třetím preventivním a léčebným opatřením je dostatek odpočinku, vydatného spánku, a životospráva. Není tajemstvím, že byste měli vysadit průmyslově vyráběné pochutiny, jídla ve fastfoodu, sycené nápoje, alkohol, kávu a kolové nápoje (kofein), ztužené tuky atd. Naopak vyhledávejte za studena lisované rostlinné oleje, dbejte na dostatek omega 3 mastných kyselin. Poměr omega 3 a omega 6 by měl být alespoň 1:5 a ideálními zdroji jsou např. mořské tučné ryby a především vlašské ořechy. Doplnit byste také měli hladinu jódu (např. občasným popíjením vincentky), vitaminu K2 a hořčíku. Všechny tyto prvky nám v současné stravě schází a měli bychom je užívat i v doplňcích stravy.
močení zakázáno.png

Vitamíny a enzymy

Pochopitelně nezapomínejte na dostatek vitamínu D (rozumný pobyt na Slunci) a vitamínu C. Čerstvé ovoce a zelenina by měly tvořit základ našeho jídelníčku, vhodné jsou i šťávy z odšťavňovačů. Kromě potřebných vitamínů a minerálů obsahují i trávicí enzymy. Denně sklenka mrkvové šťávy v kombinaci s jablečnou dokáže mnohem víc, než hrst pilulek z lékárny.
Z obilovin jsou vhodnější celozrnné výrobky, např. z grahamové mouky, z masa vybírejte bílé druhy (kuře, ryby) a prospěšná je i rozumná vegetariánská strava. Maso lze totiž nahradit kombinací luštěnin a obilovin a vězte, že existují stovky různých receptů vegetariánských jídel, která jsou chuťově pestrá a výživná.