Co to vlastně je? Jedná se v podstatě o mužskou pohlavní žlázu, též nazývanou předstojnou žlázu, která má v mužském těle nezastupitelnou roli. Nejenže dodává mužskému ejakulátu zhruba 15 – 30 % objemu tekutiny, ale zvyšuje také životaschopnost spermií. Obepíná tedy počáteční část močové trubice, která pak pokračuje dále do penisu. Je tvořena z drobných žlázek, vaziva a z buněk hladké svaloviny.

pivo na zahrádce

Hranici této žlázy tvoří směrem k močovému měchýři tzv. svěrač z hladké svaloviny. Jeho hlavní význam spočívá v tom, aby semeno odcházelo z penisu ven a ne směrem do močového měchýře. Směrem k pánevnímu dnu se nachází další svěrač, který je tentokrát tvořený z příčně pruhovaného svalstva. Tento sval je ovladatelný, takže umožňuje močit dle potřeby, udržet moč při různých aktivitách či ve spánku.

minerální voda

Jestliže se objeví časté nucení na močení nebo například akutní močení, které můžete jen stěží zadržet, může vás to dostat do nepříjemných situací. Již to je jedna z prvních příčin, které je potřeba začít řešit. Potřeba častého nočního močení je navíc spojena s častým buzením a s nedostatkem spánku, což je velmi nepříjemné, časem to začne být i velice otravné. Dalším problémem, který se může postupem času objevit, je nedostatečná erekce. Jestliže spojíme všechny zmiňované problémy dohromady, nastane jeden velký problém, jenž může vést až k pocitům méněcennosti a k nízkému sebevědomí.

Stačí přitom tak málo, zajít k doktorovi a začít problém řešit.

pálivé feferonky

Pokud se však zatím objevil jen náznak některého z příznaku, lze eliminovat faktory, které mohou být příčinou způsobující potíže s prostatou. O co konkrétně se jedná?

  • Pikantní a kořeněná jídla způsobují tyto potíže, proto se jim vyhýbejte.
  • Menší intervaly močení po dobu dne způsobují to, že můžete chodit často v noci.
  • Časté zadržování moči způsobuje problémy.
  • Špatný pitný režim. Pijte dostatečné množství tekutin stejnoměrně v průběhu dne. Nepijte velké množství tekutin před spaním.
  • Omezte pivo a alkohol. Častá konzumace alkoholu způsobuje časté močení.
  • Hýbejte se. Absence pohybu může být rovněž příčinou této nemoci.