Těhotenství je doba, kdy se každá žena mění. Čekání dítěte totiž navazuje na řadu hormonálních a samozřejmě také fyzických změn. Žena se pomalu začíná měnit a připravovat se na svou budoucí hlavní roli, roli matky. Aniž bychom si to jako ženy uvědomovaly, tak nás mění hormony ale také narůstající bříško, které s sebou však přináší také řadu změn a je nezbytné, abychom všechno jako budoucí matky hlídaly. Dbaly na svou stravu i životosprávu, upravily si jídelníček, nekouřily a nepily alkohol, což by u každé ženy v období těhotenství mělo být naprostou samozřejmostí.

dítě

a) Každá žena se při tomto stavu zklidní a nemyslí jenom na sebe, ale také na své zatím ještě nenarozené dítě. Chce mu dopřát to nejlepší už v bříšku a nejvíce z celého srdce si přeje, aby mu tam bylo dobře. Do té doby, dokud jej má u sebe, přímo pod svým srdcem.

V prvním trimestru vás jako budoucí maminku čekají různá vyšetření. Nemusíte se však dopředu ničeho obávat, protože k těmto úkonům jsou připravená speciální stanoviště, která se vším pomáhají. Váš lékař vám odpoví na všechny otázky, které budete mít, a navíc jsme zde od toho také my. Přijít k nám můžete naprosto kdykoliv.

gen

Centrum fetální medicíny

Centrum fetální medicíny a lékařské genetiky se nachází v Ostravě – Hrabůvce a také v Olomouci. Genetika Olomouc i ostatní zařízení jsou lékařský a vědecky zaměřená výhradně na budoucí maminky a jejich miminka v bříšku. Proto se specializují na prenatální diagnostiku a veškerá vyšetření s tímto tématem související. Může se jednat o jakékoliv vyšetření v období těhotenství. Zejména v prvním a druhém trimestru jsou tato vyšetření velice důležitá. Na těchto pracovištích se samozřejmě také zdarma a bez závazků poskytují jakékoliv informace a to jak pro nastávající maminky, tak i pro všechny ostatní pacienty a pacientky.