Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Muži, střežte si své zdraví

by on 17 srpna, 2017 at 10:40 am || Posted in: Zvířata

Řada problémů začíná zánětem tohoto orgánu, který je potřeba začít včas léčit. Pak se totiž dostanete zase brzy do formy. Většinou se jedná o léčbu, která je spojená s antibiotiky. Proto neváhejte s rychlou návštěvou urologa.
Malý orgán, který může způsobit velké potíže
Prostatě se také říká předstojná žláza a u dospělého muže má tvar a velikost vlašského ořechu. Leží v oblasti těsně před močovým měchýřem.
Pokud se z nějakého důvodu zvětší, začne utlačovat močovou trubici. Pak vám začne dělat prostata a její příznaky značné problémy. Patří sem přerušované močení, neúplné vyprazdňování měchýře nebo časté a neodkladné nucení na močení zejména v noci.
Tyto symptomy mohou samozřejmě ukazovat i na řadu jiných chorob, proto je třeba navštívit odborníka. Ten dokáže správně rozpoznat příčinu vašich obtíží a navrhnout potřebné řešení.men1
Podle řady odborníků velmi často onemocní i muži mladšího věku. Je to způsobeno jejich vyšší sexuální aktivitou, díky které mohou získat řadu přenosných pohlavních nemocí. Právě ty se mohou dostat až k prostatě, kde vyvolají velmi nepříjemný zánět. Mezi nejčastější původce pak patří chlamydie, ale třeba i běžné střevní bakteriejako E-coli nebo enterokoky.
Akutní stav se dále projevuje horečkou, bolestmi celého genitálu i dolní části zad. Bolestivá je i ejakulace, po které se může v semeni nebo v moči objevit krev.
Pokud se už dostanete do chronického stádia, nesmíte rezignovat na důslednou léčbu, jinak si v nejhorším případě můžete odnést zjizvení na vývodech pohlavních cest. To pak může mít za následek problém s plodností.
Minimálně jednou za život tímto onemocněním trpí zhruba 10% mužů.

Chodím často, a co má být
Ani muži po padesátce by neměli zanedbávat prevenci a případně chodit na pravidelné kontroly. Většina z nich má obtíže s častým nucením na malou, ale považují to za běžný problém spojený s věkem. Přitom i oni si to mohou usnadnit správnou léčbou a vést pohodlný a aktivní způsob života.
Například takzvané alfablokátory, kterými se původně léčil vysoký krevní tlak, pomáhají uvolnit hrdlo močového měchýře, čímž usnadňují jeho vyprázdnění. Nebo mohou pomoci i hormonální léky či operativní zákrok. V posledních letech se těší velkému úspěchu také neinvazivní metoda, kdy se používá laser.sad