Hranari

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

describe your menu link here

Menopauza, náročné období v životě každé ženy

by on 25 dubna, 2017 at 10:44 am || Posted in: Politika

V životě každé ženy nastane dříve nebo později jisté období, které má za následek mnoho změn. Změn, které mnohá z žen vnímá jako jistou ztrátu kousku sama sebe, ztrátu své ženské stránky. Obvykle se toto období dostavuje kolem 50 let a je způsobeno hormonálními změnami.

žena

Menopauza je strašákem mnoha z nás, projevuje se ztrátou menstruace a tím i plodnosti, únavou, návaly horka, přibíráním na váze, kožními změnami, řídnutím kostí a mnoha dalšími. Každá z nás si tím projde, nicméně se vším se dá něco dělat a jakékoli příznaky zmírnit na minimum a zůstat v pohodě i v tomto období.

Nebojte se změn, dají se zmírnit

Veškeré změny nastávají vlivem hormonálních změn, konkrétně menší produkcí estrogenu, což má za následek onu obávanou ztrátu ženské stránky. Některé z žen tyto náznaky pociťují i mnohem dříve než na hranici 50 roku života.

Zbystřete tedy, když se u vás objeví některé z těchto příznaků:

· Pocit ztuhlých kloubů a těžkost pohybu
· Suchá kůže, lámající se nehty, padání vlasů a jejich strukturální změna
· Častější únava
· Bezdůvodné přibývání na váze
· Lehká inkontinence
· Náznaky vzniku alergie
· Návaly horka, sklony k častému pocení
· Ztráta zájmu o sex
· Celková psychická nepohoda, neschopnost se soustředit, změny nálad
· Problémy se spánkem

váha

Je-li vám tedy alespoň 40 a více let a pociťujete některé z těchto příznaků, pravděpodobně se jedná o předzvěst menopauzy. Nezoufejte a braňte se tomu včas. Můžete navštívit lékaře a ten vám s velkou pravděpodobností předepíše hormonální léčbu.

Existuje i přírodnější řešení

Zkuste to ale nejdřív přírodnější cestou a hormony si nechte jako poslední možnost. Přípravky s obsahem rostliny Maca vám jistě pomohou. Zlepší vaše psychické i fyzické obtíže a váš organismus pomohou udržet maximálně vitální.
Nebojte se menopauzy, je přirozená , ale lze ji zvládnou i bez větších obtíží a stále se cítit ve výborné formě a žensky. Zkuste to.