V životě každé ženy nastane dříve nebo později jisté období, které má za následek mnoho změn. Změn, které mnohá z žen vnímá jako jistou ztrátu kousku sama sebe, ztrátu své ženské stránky. Obvykle se toto období dostavuje kolem 50 let a je způsobeno hormonálními změnami.

žena

Menopauza je strašákem mnoha z nás, projevuje se ztrátou menstruace a tím i plodnosti, únavou, návaly horka, přibíráním na váze, kožními změnami, řídnutím kostí a mnoha dalšími. Každá z nás si tím projde, nicméně se vším se dá něco dělat a jakékoli příznaky zmírnit na minimum a zůstat v pohodě i v tomto období.

Nebojte se změn, dají se zmírnit

Veškeré změny nastávají vlivem hormonálních změn, konkrétně menší produkcí estrogenu, což má za následek onu obávanou ztrátu ženské stránky. Některé z žen tyto náznaky pociťují i mnohem dříve než na hranici 50 roku života.

Zbystřete tedy, když se u vás objeví některé z těchto příznaků:

· Pocit ztuhlých kloubů a těžkost pohybu
· Suchá kůže, lámající se nehty, padání vlasů a jejich strukturální změna
· Častější únava
· Bezdůvodné přibývání na váze
· Lehká inkontinence
· Náznaky vzniku alergie
· Návaly horka, sklony k častému pocení
· Ztráta zájmu o sex
· Celková psychická nepohoda, neschopnost se soustředit, změny nálad
· Problémy se spánkem

váha

Je-li vám tedy alespoň 40 a více let a pociťujete některé z těchto příznaků, pravděpodobně se jedná o předzvěst menopauzy. Nezoufejte a braňte se tomu včas. Můžete navštívit lékaře a ten vám s velkou pravděpodobností předepíše hormonální léčbu.

Existuje i přírodnější řešení

Zkuste to ale nejdřív přírodnější cestou a hormony si nechte jako poslední možnost. Přípravky s obsahem rostliny Maca vám jistě pomohou. Zlepší vaše psychické i fyzické obtíže a váš organismus pomohou udržet maximálně vitální.
Nebojte se menopauzy, je přirozená , ale lze ji zvládnou i bez větších obtíží a stále se cítit ve výborné formě a žensky. Zkuste to.