Místnost, která je vyhrazena pro kuchyni musí být zařízená podle vlastního vkusu a stylu, zároveň musí působit prakticky a útulně. Bude to místo, kde se budete společně setkávat s rodinou, případně i s hosty. Měli byste mít především na paměti, že zde se bude využívat co nejvíce elektrických zásuvek a také je dobré ihned pouvažovat o kvalitním osvícení. Jedno centrální světlo by mělo být základem pro celou místnost, ale bude to rozhodně málo. Možná není na škodu, než se pustíte do nakupování kuchyňské linky a dalších spotřebičů, si na papír rozvrhnout, jak by nábytek měl být zde uspořádán, aby vše tvořilo příjemný design. Není ani na škodu se obrátit na bytového architekta a nechat si poradit s vhodným výběrem kuchyně na míru, případně dalšími doplňkovými a praktickými prvky.
dvě stejné lampy

Kuchyňská linka

Na trhu se vyskytuje skutečně dostatečné množství provedení a jen na vás bude, co upřednostňujete. Pokud si necháte vyrobit vše na míru, pak můžete očekávat vskutku skvělý výsledek. Žádné volné mezery, výklenky nebo nevzhledné prostory zde rozhodně nevzniknou. Vše se vyrobí přesně na plochu, která bude k dispozici, tudíž takové provedení kuchyně je daleko praktičtější. Ale i zde se dá vyrábět podle různých požadavků uživatelů.

lustr nad barem
1. Sázka na police – poslední dobou se spíš preferuje volnější a vzdušnější prostor, kdy zmizí úplně vrchní skříňky a plně je nahradí police, různé závěsné systémy, které jsou také velmi praktické a věci jsou skutečně v úrovni obličeje a na dosah. Je pravdou, že takové modely prospívají spíš menším prostorům.
2. Otevřené skříňky – také je to jistý druh uvolněné a vzdušné kuchyně. Pokud ale nechcete, aby se vám na nádobí nějakým způsobem prášilo, tak bude rozhodně lepší skříňky zakrýt skleněnými dvířky, což vypadá také velmi elegantně.
3. Vrchní skříňky – vůbec si bez nich nedovedete představit kuchyni? Nevadí, můžete si ale s nimi tak trochu pohrát a různě je umístit, případně pořídit barevná dvířka, zavírání atd.
4. Ostrůvek – svůj vlastní ostrůvek uprostřed místnosti je naprosto ideální a praktická volba, navíc může tento prvek poskytnout další úložné prostory, kterých není nikdy dost.
5. Originál – ten je zkrátka jen jeden. Pokud zvolíte výrobu na míru, tak si můžete dohodnout prakticky cokoliv, co byste zde chtěli mít a usnadní vám to práci, navíc ve stejném provedení můžete zde mít i bar, případně si vymyslet i další jiné přání.