Čeká vás nějaký opravdu dlouhý let? Tady vám přinášíme hned několik tipů, jak neumřít za dvanáct hodin v letadle hlady a jak se alespoň částečně zasytit. Jídlo do letadla si moc jinak s příborem nevychutnáte, pokud si je berete z domu.
zeleninový salát s kuřecím masem a s chlebem
A) Přímo na letadle jsou mnohdy připravovány pokrmy.
Byť se nejedná zrovna o Pohlreicha, tak se dnes připravují velice chutné pokrmy pro všechny (vegetariány i masožravce) přímo v letadle za docela rozumné ceny, na to, že se to vaří ve výšce nad dva tisíce metrů. Můžete si dát všechno od špaget až po steak, samozřejmě, čím složitější jídlo, tím vyšší cena. Vždycky je to ale příjemná alternativa, pokud třeba nemáte už prostor v batohu či jinde na něco dobrého.

B) Proteinové i jiné tyčinky
Nejlepší jsou raw tyčinky, které dokáží zasytit na pár hodin. Jedná se o docela dobrou alternativu k obyčejnému jídlu, kterou strčíte klidně jen do kapsy. Mnohdy vás taková tyčinka s čokoládou, kokosem a ovesnými vločkami zasytí na nějakou tu hodinu, takže pak, když vystoupíte, můžete se s naprostým klidem vrhnout na letištní restaurace. Jsou levným zdrojem energie a jsou skladné.

C) Krabička s jídlem bez příboru
Na palubu si můžete vzít krabičku s jídlem, pokud vás tedy pustí. Nebudete si tam moci vzít vidličku ani nůž, možná ani lžičku, takže si připravte něco, co můžete jíst rukama. Takže už teď můžete vyloučit vaše oblíbené těstovinové saláty. Ale takový řízek nebo nějaké kuřecí kousky ve strouhance si vždycky na cestu vzít můžete.

D) Proteinové drinky a jiné
Pozor! Žádné drinky pochybné kvality na hubnutí, mluvíme zde o opravdu o plnohodnotném proteinovém drinku, který vám dodá potřebné bílkoviny, abyste vydrželi celý den. Bohužel si budete muset pravděpodobně přikoupit nějakou vodu, abyste vše zamíchali, protože je zde velké riziko, že vás ani s tím práškem nepustí do letadla. Určitě to ale můžete zkusit, minimálně to vyhodíte do koše.
snídaně v letadle přímo na sedadle
E) Jerky a jiné sušené maso
Pokud chcete vydržet opravdu dlouho, tak se doporučují nejrůznější sušené potraviny jako jerky. Ty si můžete dát do průhledné krabičky, aby páni a paní na kontrole nebyli nějak podráždění a poté si je můžete sníst. Doplní energii a bílkoviny a ještě i dobře chutnají.