Možná máte pocit, že byste mohli být štíhlejší. Anebo vás něco takového nenapadá a dál se s radostí stravujete smaženými dobrotami ze stánků rychlého občerstvení. Ať tak či onak, čas od času je jistě na místě vypočítat svůj aktuální index tělesné hmotnosti, abyste zjistili, zda je vaše váha opravdu taková, jak to vy sami cítíte.
Pohlédnout pravdě do očí může být někdy těžké a nepříjemné, tím spíše, když zjistíte, že byste se svým stavem něco měli neprodleně podniknout. Ovšem ten nejlepší způsob, jak celou věc vyřešit, je včas zjistit, co se děje a co nejdříve začít něco dělat. Čím dříve se pustíte do řešení případného problému, tím to bude snazší. Anebo naopak díky BMI zjistíte, že ač máte pocit, že se něco děje, tak je vlastně všechno v naprostém pořádku.

zelenina na trhu

Co je body mass index?

Jedná se o index tělesné hmotnosti. Zjistit takové osobní číslo je snadné, a jeho použití je maximálně praktické.
Výpočet BMI je založen na vztahu vaší tělesné váhy a výšky. Započítává se také věk. Díky této hodnotě okamžitě zjistíte, jak si na tom se svou hmotností stojíte – zda je optimální, anebo naopak příliš nízká či vysoká.
Zároveň tato hodnota umožňuje srovnávat různé lidi navzájem, ať už mají různé stáří anebo tělesné proporce.

stetoskop, lékař, zdraví

Jestliže se vám stalo, že jste kápli na nepříjemné zjištění, že trpíte nadváhou, anebo dokonce obezitou, pak rozhodně nevěšte hlavu. I takový problém má své řešení, i když to třeba může nějaký ten čas trvat. Je jasné, že obezitu nevyřešíte ze dne na den, ale čím dříve začnete, tím dříve se doberete příznivého výsledku.
Ovšem pozor, je zde ještě jedna věc – k tomu, abyste šťastně došli k cíli, je nezbytné, abyste si zvolili tu správnou cestu. Nevěřte na zázraky a raději vsaďte na léty a lidmi prověřenou dietu, která ještě ke všemu staví na vědeckých základech. Takové je oblíbená ketogenní dieta!