monitory, květina

Aby vaši zaměstnanci do práce chodili rádi a těšili se na příjemný kolektiv a prostředí, zaměřte se především na vybavení prostor, ve kterém pracovní dobu tráví. Na nepohodlných židlích nebo v tmavých místnostech bude nálada lidí nejspíše pod bodem mrazu. Záleží tedy na vás, zda dopřejete vašim pracovníkům pohodu a kvalitu, do které se každý den budou rádi vracet.

Chcete mít pozitivně naladěné zaměstnance?

Začněte tedy přímo u stolů a židlí, na kterých tráví zaměstnanci většinu pracovní doby s pohledem do počítačů, papírů a psacích potřeb. Víte, že třeba rohový kancelářský stůl umožní mnohem větší přehled a systematičnost práce na pracovní desce? Také samotné umístění tohoto nábytku je velmi důležité. U okna může nepříjemně ovlivňovat sluneční svit pohled do počítače. Samotné rozestavení nábytku je tedy velmi důležité. Při vybírání konkrétních kousků se naměřte nejen na design, ale také na velikost pracovní desky, výškurohového kancelářského stolu nebo židle. Tyto důležité faktory totiž ovlivňují celkový pocit ze sezení během celé pracovní doby.

Pracovní deska a její rozměr

Jako klasický nejmenší rozměr desky pracovního stolu se uvádí nejčastěji šířka 1200 mm a druhý rozměr, tedy hloubka 800 mm. Výrobci doporučují, ale spíše minimální rozměr stolu šířku 1600 mm na hloubku 800 mm. Samozřejmě u rohových kancelářských stolů se jedná o rozměr praktičtější a hlavně větší. Pracovník tak získá mnohem větší prostor k práci a odkládání papírových spisů kolem sebe.

monitory, klávesnice, hrnek

Jak vysoký má být pracovní stůl?

Výška psacího stolu by měla být cca 720 mm, kdy výrobci vychází z průměrné výšky postavy mužů a žen. U výšky rohového kancelářského stolu, ale stejně tak i u běžných typů, by měla být výška taková, aby byla mezera mezi sedákem židle a horní stranou pracovní desky cca 220 mm až 310 mm v případě muže a cca 210 mm až 300 mm pro ženy.

Jak si objednat nábytek na míru?

Nejprve si v katalogu vyberte dezén, určete si rozměry nábytku pro vaše potřeby, poté jednoduše díky kalkulátoru si zjistěte cenu a dalším krokem už si můžete on-line přímo objednat, co budete potřebovat a to přesně na míru.