Mohlo by se zdát, že si v dnešní době už neumíme užít tolik romantických okamžiků. Naše dny naplňuje stále více pracovních povinností a na prostý život ve dvou zbývá jen pramálo času. O to více bychom si společných chvil měli vážit a v případě, že máme to štěstí a potkali jsme partnera pro celý život, nezůstávat jen u obyčejného soužití, ale vstoupit do manželství. Být rodina neznamená jen mít společné jméno. Patříte k sobě a to na celý život. Sice je dnešním trendem vstupovat do manželství v pozdějším věku a počet uzavřených manželství klesá, neznamená to však, že by tento akt měl být méně významný.

Romantické zasnoubení

Po několika letech společného života už je svatba na spadnutí. Stále častěji si povídáte o dětech a o přestěhování do většího bytu nebo rovnou rodinného domu. Je na čase, přistoupit k plánování svatby. Organizace svatebního dne už je záležitostí vás obou a jistě vám i pomohou vaši rodiče a přátelé.
Dříve než to bude možné, musíte však slyšet souhlasnou odpověď při žádosti o ruku. Nesnažte se tento moment uspěchat. Nejprve pečlivě vyberte ten pravý šperk z modelů a pak už jen vystihnout ten neopakovatelný okamžik se správnou atmosférou.

Žádost o ruku může proběhnout i v pohodlí vašeho domova, neměla by však chybět romantická nálada a trocha fantazie. Pokud v tomto směru postrádáte kreativitu, postačí něžná hudba, kytice květů a oblíbený pokrm na stole. Ti odvážnější se mohou pustit do zapálení svíček v bytě a do zajímavé skrýše pro zásnubní prstýnek.
Výbornou příležitostí pro žádost o ruku jsou i procházky ve dvou nebo klidné večeře v restauraci. Když žádost o ruku načasujete na dovolenou, nebo na prodloužený víkend, vždy budete mít dané místo spojené s tímto romantickým okamžikem. Je hezké oslavit roční výročí na stejném místě.

Výběrem prstýnku vše teprve začíná!