Pokaždé, když zasedáte k počítači, nebo ke knihám a skriptům, abyste do sebe nasáli veškeré poznatky, které jste získali během magisterského studia, máte pocit, že nic nevíte? Že jste vše zapomněli? Že Váš mozek si vůbec nic neuchoval? Připadáte si, jako tabula rasa? Čili list nepopsaný?

Se svými spolužáky si předáváte rady, jak zvládnout objem vědomostí, které byste měli nakonec předvést u státních zkoušek. A co víc! Kde vzít čas na zdolání své první rozsáhlé vědecké práce, která je taktéž Vaší noční můrou?
Diplomová práce! Postrach všech odpůrců psaní a slohových cvičení! Už v době základní školy jste s odporem zvládali různé popisy, úvahy a charakteristiky. Prošli jste maturitní písemnou zkouškou. A nakonec jste dali i práci bakalářskou. A nyní jste jen krůček od vysokoškolského diplomu. Jen zdolat i diplomovou práci!
Proč si nenecháte pomoci od odborníků?

Vneste do své přípravy řád
Takže se zklidněte a se studentským heslem: Zachovejte paniku!, se pusťte do sestavení systému a řádu, který budete při své přípravě potřebovat!

1. Obklopte se žlutou barvou! O té se říká, že je studijní. Mozek lépe reaguje na vnější podněty a tříbí paměť.
2. Pořiďte si bylinky v lékárně, které podporují mozkovou činnost.
3. Při zpracovávání diplomové práce na zadané téma oslovte odborníky, kteří Vám pomohou s jejím sestavením.
4. Rozdělte si den na studium a zábavu. Jen dodržujte poměr času. Zábava by neměla přesahovat dobu studia. Přece jen Vám jde o poslední krok před Vaší budoucností!
5. Svůj řád dodržujte!

Nakonec sami uvidíte, jak to docela dobře funguje.

Odměnou Vám bude klidné zkouškové období a lehce zvládnutá obhajoba Vaší diplomové práce!