V některých povoláních není vlastně vůbec zapotřebí. Jinde na ni narazíme jenom v jistém slova smyslu. Ovšem existují i odvětví, která se podobnými výpočty a vzorci živí. Pravdou ale zůstává, že obecně nějaké vzorce, nebo snad matematiku či geometrii nemáme moc v lásce. Od toho se pak odvíjí všechno ostatní.

Jak jste na tom s matematikou? Pamatujete si všechny zásady výpočtů a veškeré vzorce, které se na základní škole probírají? Nebo už v tom máte trochu mezery? Vytáhli byste někde ze zadu z hlavy například takový obvod kruhu? Nebo jeho obsah či jiné geometrické rovnice? Někteří lidé si toho ze základní nebo střední školy moc nepamatují a většinu učiva, alespoň z tohoto hlediska, že to k běžnému životu většinou nepotřebujete, vypouštějí. Jenomže pak můžeme narazit na problém, když nutně potřebujeme nějaký ten výpočet k něčemu důležitějšímu. Jak s tím tedy posléze naložit?

Ještě, že zde máme kalkulačky výpočtů. Ty vám velice snadno řeknou výsledek, pokud jim zde zadáte pár čísel, které většinou známe. Je tak naprosto jednoduché, cokoliv podstatného si zjistit. Například s již zmíněným obvodem kruhu se také běžně nesetkáváme a v životě jej mockrát nevyužijeme, takže na co bychom si to pamatovali. Základní vzorec je však poměrně jednoduchý, i když někteří by teď zřejmě zmínili, že jeto pro ně i tak španělská vesnice, i přesto, že se podobné věci učí již na základní škole, takže i takovíto lidé, by to někde ve své hlavně měli najít, ale jak sami vidíte, v běžném životě to není obvykle zapotřebí.
Zde máme jeho jednoduchý vzorec: Obvod kruhu o = 2 π (3,14) x poloměr r.

Vylepšete své schopnosti a dovednosti

Toužíte po tom, abyste se stali lepšími? Nebo abyste alespoň trochu znali základní znalosti? Pak si je doplňte nebo oživte, podle toho, jak moc jste o ně přišli, nebo jestli jste je někdy vůbec měli ve svých hlavičkách. Z dlouhodobého hlediska se totiž často tyto informace velice rády ztrácejí. Máme tak pocit, že jsme to znali jenom v tu chvíli, kdy nás to učitelé naučili a pak už nikdy více.