Když člověk doma osamí, začne se najednou na svět dívat jinýma očima. Však to znáte, léta letí a než se stačíme vzpamatovat, tak se naše děti osamostatní a vyletí z hnízda, všechny své závazky máme splněné, dům je splacený a vlastně už nemáme, nač bychom měli úporně šetřit, protože už máme dost peněz odložených pro strýčka příhodu i na solidní důchod. Takže najednou začneme přemýšlet nad věcmi, které nás dříve nenapadly. Začneme si více všímat prostoru, kde bydlíme, protože i vzhledem k našemu stáří teď trávíme čím dál, tím více času doma. A tak nás najednou napadne, že bychom si svůj domov mohli více zútulnit, a že vlastně nyní nastal ten pravý čas vyšperkovat svůj domov tím, po čem jsme vždycky toužili. A je potřeba to udělat dříve, než zestárneme o další desítku let, kdy už na žádné změny nebudeme mít chuť ani dostatek síly.

kuchyňský kout

Takže první věc, která v případě rekonstrukce domu či bytu zpravidla přijde na řadu, je naše kuchyně. Kuchyně je totiž srdcem domu, a tudíž i prostorem, ve kterém trávíme maximum času. Je proto na místě věnovat jí dostatek péče. Takže proč nevyužít svých úspor k tomu, abychom dovedli vše k dokonalosti tak, jak jsme po tom vždy toužili?

kuchyň

Kuchyně je srdcem každého domu

A ta vysněná dokonalost může mít různá jména. Může jít o kuchyni v moderním vysokém lesku anebo o rustikální provedení v babičkovském stylu, každý máme své představy. Nicméně ať už zvolíte jakýkoli design, jistě si pořídíte nové, moderní pomocníky, se kterými pro vás bude vaření a pečení radost. Luxusní kuchyně bude mít jistě také další spoustu vychytávek, ke kterým patří chytré vysouvání a členění zásuvek tak, abyste se k nim nemuseli zbytečně ohýbat, na míru zhotovené skříňky do atypických prostor a rohů, vychytané osvětlení pracovních ploch a případně i kuchyňský ostrůvek. A k tomu všemu jistě nesmíte zapomenout doladit také jídelnu se vším potřebným nábytkem.